کد خبر: 8158

معاون وزیر رفاه، کار و امور اجتماعی گفت: اعتیاد عامل ۶۵ درصد جرایم کشور است.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، احمد میدری در همایش ارتقای اجتماعی و فقرزادیی که ظهر امروز در مرکز بهزیستی فتح‌المبین اهواز برگزار شد، اظهار کرد: اعتیاد در کشور ما آسیب‌های متعددی دارد که ۶۵ درصد از جرایم کشور به صورت مستقیم و غیرمستقیم مربوط به این موضوع است.

وی با اشاره به اینکه چرا خوزستان به عنوان استان پاک انتخاب شده است افزود: به دلیل اینکه استاندار خوزستان پیش‌رو و خودجوش اقداماتی از جمله نواختن زنگ اعتیاد در استان انجام داده است.

معاون وزیر رفاه، کار و امور اجتماعی خاطرنشان کرد: مشارکت نهادهای مردمی نیز در پیشگیری از اعتیاد می‌تواند موثر باشد زیرا هرجا به نیروی مردمی اکتفا کرده‌ایم توانسته گام‌های بلندی برداریم که نمونه بارز آن در جنگ تحمیلی بود.

میدری ادامه داد: سازمان بهزیستی نیز با مشارکت مردمی توانسته بخشی عمده بودجه خود که حدود ۳۰ درصد است را بدون هیچ چشمداشتی تامین کند.

وی تصریح کرد: امیدواریم با کمک نیروهای مردمی و انجمن‌ها و نهادهایی که رسمیت ندارند اما از نهاد رسمی نیز موثرترند از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کنیم.

میدری با بیان اینکه یک برنامه ارتقای پایش اجتماعی را در استان خوزستان باید اجرا کرد، اضافه کرد: می‌توان در فصل ششم توسعه، این طرح را اجرایی کرد.

معاون وزیر رفاه، کار و امور اجتماعی عنوان داشت: در این برنامه، طرحی تحت عنوان رفاه اجتماعی در نظر گرفته می‌شود و شیوه این برنامه برخلاف برنامه‌های دیگر در کشور است، چراکه قبلاً در سطح کشور تصویب و بعد به استان‌ها ابلاغ می‌شد اما قصد داریم به عنوان هماهنگ کننده رفاه اجتماعی کشور، این‌بار کار را از شهرستان‌ها آغاز و سپس به سطح کشور برسانیم.

این مسئول تأکید کرد: از مدیرکل بهزیستی خوزستان هم خواسته‌ایم کاهش اعتیاد را از شهرستان‌ها آغاز و اقدامات را تحت عنوان یک برنامه در سطح کل شهرستان‌های استان محقق کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری