کد خبر: 7993

استاد حوزه علمیه قم گفت: فلسفه قربانی کردن این است که هر حاجی با قربانی کردن یک گوسفند و توزیع آن، به فقرا کمک می‌کند و گوشت آن را به نیازمندان کشورهای اسلامی می‌دهد.

به گزارش قم خبر ، عذری حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ضمن تبریک عید سعید قربان اظهار کرد: بر اساس دستور خداوند حضرت ابراهیم(ع) باید فرزندشان را ذبح می کرد تا به خواسته خداوند رفتار کند، ایشان امر الهی را اطاعت کردند و فرزندشان را به قربانگاه بردند.

وی عنوان کرد:‌ فلسفه عید قربان اطاعت از اوامر الهی است و در واقع امری که خداوند به حضرت ابراهیم(ع) کرد، همان امر را به طور غیر مستقیم متوجه ما است.

استاد حوزه علمیه قم یادآور شد: کسانی که واجب الحج می‌شوند، قربانی کردن برای آنها واجب می‌شود و حتی زمانی که از حج برمی‌گردند، قربانی کردن برای آنها مستحب است،‌ البته قربانی کردن در واقع یک نوع اطاعت از اوامر الهی است.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت‌های انبیا در زمینه اطاعت امر خدا بوده و در دوران مختلف مورد آزمایش خدا قرار گرفتند، به عنوان مثال حضرت ابراهیم(ع) زمانی که فرزندش به سنین جوانی می‌رسد، از فرزندش که به اوج شکوفایی رسیده دست می‌کشد.

حسینی ادامه داد: تمام سختی‌هایی که در زندگی برای انسان پیش می‌آید، امتحان الهی است و خدا با داشته‌ها و نداشته‌ها انسان را امتحان می‌کند و می‌خواهد بداند چه اندازه از این امتحانات سربلند بیرون می‌آییم و اینکه انبیای الهی و پیامبر خدا(ص) سختی‌های زیادی را پشت سر گذاشتند، برای ما درس است.

وی یادآور شد: این موارد نمونه‌های عینی است که خداوند در قرآن ترسیم کرده تا درس بگیریم و بتوانیم در برابر مشکلات صبور باشیم و بتوانیم در زندگی آنها را به کار ببریم و خسته نشویم و زبان به گلایه باز نکنیم.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: مسلمانان در روز عرفه در یک مکان جمع می‌شوند، بنابراین باید به مشکلات یکدیگر بپردازند و برای حل مشکلات یکدیگر تلاش کنند.

وی خاطرنشان کرد: مسلمانان در ایام حج می‌توانند مسئله فلسطین، سوریه،‌ افغانستان، وهابیت و داعش را با همفکری و تعامل حل کنند.

حسینی عنوان کرد: فلسفه قربانی کردن این است که هر حاجی با قربانی کردن یک گوسفند و توزیع آن، به فقرا کمک کرده و گوشت آن را بین نیازمندان کشورهای اسلامی توزیع می‌کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری