کد خبر: 7497

رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیل‌رانی گفت: در برگزاری رالی خاورمیانه تمام مسائل استانداردسازی رقابت رعایت شده است.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، حمیدرضا مهرعلی، در رابطه با حادثه ناگواری که در رالی بین‌المللی شیراز رخ داده است، اظهار داشت: در یکی از مراحل رقابت رالی تیم سایپا متشکل از حسین قدس راننده و آرش رامین‌یکتا نقشه‌خوان در یکی از پرش‌های خود دچار سانحه شدند که در این میان نقشه‌خوان دچار آسیب جدی شد و در زمان کمتر از پنج دقیقه نیروهای امداد از طریق هلی‌کوپتر وی را به بیمارستان منتقل کردند که متاسفانه دقایقی قبل این نقشه‌خوان جان خود را از دست داد.

وی افزود: راننده تیم سایپا هیچ آسیبی ندیده است اما متاسفانه نقشه‌خوان جانش را از دست داد. رئیس فدراسیون اتومبیل‌رانی در پاسخ به این سوال که شرایط استانداردسازی این رقابت به چه شکل بوده است و آیا استانداردهای لازم رعایت شده بود، عنوان داشت: شرایط رقابت و مسافت تعیین شده برای این رالی از استاندارد عالی و والا برخوردار بود و حتی نمایندگان فدراسیون جهانی اتومبیل‌رانی هم به طور کامل این مسیر را مورد تایید خود قرار داده بودند.

وی افزود: این حادثه ناگوار در این رقابت اتفاق افتاد و هر مسابقه ورزشی می‌تواند چنین حوادثی را به خود ببیند.

وی درباره نوع خودروی استفاده شده در این رالی هم گفت: اتومبیل‌هایی هم که در این رالی شرکت کرده بودند از استاندارد لازم در این رقابت برخوردار بودند و رانندگان ایرانی هم همگی از تجربه بالا برخوردار بودند اما به هر حال این حادثه ناگوار اتفاق افتاده است. تمام این لحظات از طریق GPS ثبت شده است و از اتاق کنترل مانیتور شده است.

مهرعلی خاطرنشان کرد: تا ساعاتی دیگر نمایندگان فدراسیون جهانی کنفرانس خبری برگزار خواهند کرد و در این باره و برگزاری این رقابت توضیحاتی خواهند داد.

رئیس فدراسیون اتومبیل‌رانی در پایان گفت: تیم سایپا به دلیل مرگ یکی از اعضای این تیم از این رقابت انصراف داده است و تیم ایران‌خودرو نیز انصراف خود را از این رقابت اعلام کرده و در نهایت مسئولان تصمیم گرفتند برخی از مراحل باقیمانده را برگزار نکنند و این رقابت را به پایان برسانند.

وی با اشاره به اینکه مسئولان فدراسیون جهانی از برگزاری این رقابت رضایت کامل داشتند، گفت: آنها در صحبت‌هایی که با من داشتند عنوان کردند که از صد درصد برگزاری این رقابت از ۷۵ درصد آن به طور کامل رضایت دارند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری