شرکت بریتیش ایرویز به منظور آشنا شدن با حوادث هوایی آموزش‌ها و روشهای چگونه نجات یافتن از هواپیمای در حال سقوط را ارائه می‌دهد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس،یکی از احتمالاتی که ممکن است هر مسافر هواپیما با آن روبرو شود سوانح هوایی است و عملکرد درست در این زمان می‌تواند جان مسافران را نجات دهد.

شرکت بریتیش ایرویز بریتانیا به همین منظور دوره‌هایی را برای آموزش مسافران ارائه کرده است و از سال ۲۰۰۴ تاکنون در حدود ۱۵ هزار نفر در این دوره‌ها شرکت کرده‌اند.

شرکت‌کنندگان در این دوره‌ها، با شرایطی که ممکن است در هنگام یک حادثه هوایی رخ دهد آشنا می‌شوند و به آنها آموزش داده می‌شود که یاد بگیرند در این مواقع چه واکنشی نشان دهند.

«اندی کلاب» که یکی از آموزش دهندگان این برنامه است، در این مورد گفت: ما آموزش را با یک تمرین خروج اضطراری از هواپیما آغاز می‌کنیم و این کار افراد را به فکر وا می‌دارد و به آنها می‌آموزد که در مواقع اضطراری چه رفتاری از خود نشان دهند و با استفاده از دستورالعمل‌ها واکنشی درست داشته باشند.

وی افزود: مهمترین نکته آن است که این موقعیت احساس می‌شود و این از اهمیتی حیاتی برخوردار است. سپس آنها یاد می‌گیرند که با باز کردن درهای روی بال‌ها، چگونه از هواپیما خارج شوند.

در داخل هواپیمایی که شرایط اضطراری شبیه‌سازی شده است، شرکت‌کنندگان دستورهای ایمنی مهمان‌دار هواپیما را اجرا می‌کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری