دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: امیدواریم حوزه‌های علمیه همکاری و همیاری لازم را با شورای فرهنگ عمومی داشته باشد تا بتوانیم با کمک یکدیگر مشکلات و ناهنجاری‌های جامعه را حل کنیم.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، حجت‌الاسلام سید حسین شاهمرادی ظهر امروز در دیدار با مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به اینکه شورای فرهنگ عمومی در برخی از استان‌ها فعالیت کمرنگی داشته‌اند اظهار کرد: تلاش شورای فرهنگ عمومی فعالیت جدی و مستمر این شوراها در استان‌ها است.

وی افزود: مصوبات شورای فرهنگ عمومی به وسیله استاندار باید به تمام دستگاه‌ها ابلاغ شود و دستگاه‌ها موظف به اجرایی کردن آنها هستند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با اشاره به اینکه حضور نخبگان در استان قم نشان دهنده جایگاه این استان و وجه تمایز آن نسبت به سایر استان‌ها است گفت: حوزه علمیه، وجود مراجع عظام تقلید و طلاب در استان قم سبب برجسته شدن این استان شده است.

حجت‌الاسلام شاهمرادی تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر در برخی از استان‌ها با کمبود امام جماعت مواجه هستیم از این رو باید طلاب استان‌های قم و مشهد به این استان‌ها هجرت کنند تا مردم این استان‌ها نیز از حضور طلاب و حوزه‌های علمیه بهره مند شوند.

وی با اشاره به اینکه شورای فرهنگ عمومی استان قم نگاه جامعی به مسائل فرهنگی دارد گفت: امیدواریم حوزه‌های علمیه همکاری و همیاری لازم را با شورای فرهنگ عمومی داشته باشد تا بتوانیم با کمک یکدیگر مشکلات و ناهنجاری‌های جامعه را حل کنیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری