مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل آستان مقدس قم از برگزاری دوره آشنایی با سیره‌ زندگی امام باقر(ع) با حضور اساتید برجسته حوزه علمیه قم در حرم حضرت فاطمه معصومه (س) خبر داد.

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، حجت الاسلام روح‌الله فاطمی‌نسب اظهار کرد: همزمان با ایام شهادت امام باقر علیه‌السلام، دوره کوتاه‌مدت امام باقر(ع) شناسی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به حضور اساتید برجسته حوزه علمیه قم در این دوره کوتاه ‌مدت افزود: در این دوره که به بررسی شخصیت فردی و اجتماعی امام باقر علیه‌السلام می‌پردازد حجج اسلام والمسلمین محمد جواد طبسی، سید منذر حکیم، علی نصیری، علی‌اصغر رضوانی، نقی پورفرد، عرفان، جباری و حیدری‌فر حضور دارند.

مدیرکل روابط عمومی آستان مقدس حضرت معصومه(س) درباره موضوعات ارائه شده در این دوره 12 روزه که از سوی مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل‌بیت(س) برگزار می‌شود، تصریح کرد: نسب شناسی، ولادت تا شهادت، سبک زندگی فردی و اجتماعی، جریان‌شناسی فکری معارضان، امام باقر(ع) شکافنده علوم، پیام‌ها و پندها،‌ امام باقر(ع) و قرآن، امام باقر(ع) در نگاه دیگران و تربیت شدگان امام باقر علیه‌السلام از جمله مباحث این دوره است.

وی با اشاره به آغاز نخستین دوره امام باقر(ع) شناسی از 5 الی 17 مهر در شبستان نجمه خاتون(س) حرم مطهر گفت: به خواهران و برادرانی که در این دوره حضور منظم داشته و در آزمون پایانی نمره قبولی کسب کنند گواهی مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل‌بیت(س) اعطا می‌شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری