استاندار قم با اشاره به اینکه خانواده مهمترین عامل تقویت فرهنگ اقامه نماز است، گفت:با توجه به ظرفیت‌هایی که در استان قم وجود دارد لازم است اقدامات بهتری در راستای اقامه نماز اول وقت در سطح استان انجام شود.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنيم ، جلسه شورای اقامه نماز استان قم شب گذشته با موضوع بررسی وضعیت اقامه نماز در تالار امام رضا(ع) استانداری قم برگزار شد.

حجت الاسلام محمد صادق صالحی منش با بیان اینکه در گسترش فرهنگ نماز نباید اجبار باشد، اظهار کرد: خانواده مهمترین عامل تقویت فرهنگ اقامه نماز است.

استاندار قم با بیان اینکه در نظام اسلامی دستگاه‌ها و نهادها برای برپایی نماز اهمیت خاصی قائل می‌شوند، افزود: با توجه به ظرفیت هایی که در استان قم وجود دارد لازم است اقدامات بهتری در راستای اقامه نماز اول وقت در سطح استان انجام شود.

وی با بیان اینکه دولت نگاه ویژه‌ای به مقوله نماز دارد تصریح کرد: در گسترش فرهنگ نماز اجبار پاسخگوی مشکلات نیست.

حجت‌الاسلام احمد احسانی نیز در این جلسه با نامطلوب خواندن فعالیت مغازه های اطراف حرم مطهر در هنگام نماز اظهار کرد: لازم است در این زمینه دستگاه‌های اجرایی علاوه بر شهرداری، اماکن و آستان مقدسه حرم حضرت معصومه (س) همکاری کنند.

رئیس ستاد اقامه نماز استان قم به نقش رسانه‌ها در ترویج فرهنگ اقامه نماز اشاره کرد و افزود: از مهمترین اقدامات احداث نمازخانه و مسجد در مسیرهای بیرون از قم در فواصل هر 25 کیلومتر است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 500 روحانی در 700 مدرسه تک شیفت و دو شیفت فعالیت دارند، تصریح کرد: چاپ بیش از 2 هزار عنوان کتاب با موضوع نماز از دیگر اقداماتی است که در راستای ترویج فرهنگ اقاکه نماز انجام شده است.

حجت الاسلام احسانی با اشاره به برگزاری سیزدهمین اجلاس سراسری ستاد اقامه نماز کشور در اهواز بیان کرد:دوره‌های آموزشی برای دبیران ستاد اقامه نماز در استان قم به زودی برگزار می شود.

رئیس ستاد اقامه نماز استان قم خاطرنشان کرد: باید نماز جماعت به صورت مطلوب در 45 مرکز آموزش عالی استان برکزار شود.

حسن عابدی نیز با اشاره به اینکه بنا است از این پس نماز جماعت در باشگاه های ورزشی برگزار شود، گفت: استفاده از تمام ظرفیت های استان می تواند در گسترش فرهنگ اقامه نماز تاثیر به سزایی داشته باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم با تاکید براینکه گسترش فرهنگ اقامه نماز نیازمند همکاری همه دستگاه های اجرایی است، افزود: مجتمع‌های تجاری داخل شهر و اماکن بین راهی در نقاط مختلف استان قم فضا‌های مناسبی برای برپایی نماز جماعت دارد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری