معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قم از برگزاری جشن ازدواج زوج‌های جوان قم در هفته ازدواج خبر داد.

به گزارش قم خبر ، روح‌الله رمضانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم اظهار کرد: هر ساله روز اول ماه ذی‌الحجه به عنوان سالروز ازدواج آسمانی امیرالمومنان حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) که با عنوان روز ملی ازدواج نام‌گذاری شده است.

وی ادامه داد:‌ بر همین اساس این اداره کل در نظر دارد از زوج‌های جوان جامعه ورزش و جوانان استان که زمان ثبت عقدشان در یک‌سال گذشته است یعنی در بازه زمانی اول ذی‌الحجه سال گذشته تا کنون به منظور شرکت در مراسم جشنی دعوت کند.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قم تاکید کرد: برای این منظور از زوج‌های جوان هم‌استانی می‌خواهیم نسبت به معرفی خود به این معاونت در فرهنگ‌سرای جوان قم جنب ساختمان جدید استانداری اقدام کنند.

وی یاد آور شد: از زوج‌های جوان قم برای این منظور اطلاعاتی نظیر نام و نام خانوادگی خود و همسر، نام پدر، تاریخ تولد، تاریخ عقد خود را با حضور در فرهنگسرای جوان قم با دریافت فرمی به همین منظور ثبت کنند، ضمن اینکه از آنها می‌خواهیم چنانچه ویژگی بارزی نیز دارند نظیر یک توانمندی خاص، قهرمانی یا هر موفقیت یا قابلیت دیگر به این معاونت اطلاع بدهند تا در آینده زمینه همکاری با آنها نیز وجود داشته باشد.

رمضانی در ادامه به برگزاری جلسه هماهنگی ویژه جشن ازدواج زوج‌های جوان قم اشاره کرد و افزود: جلسه هماهنگی برگزاری جشن ازدواج زوج‌های جوان قم ویژه گرامیداشت هفته ازدواج امروز در اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد.

وی عنوان کرد: در این جلسه پیرامون مسائل مختلف در خصوص هفته ازدواج مصادف با ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) مطرح شد و مهمترین این مباحث به لزوم برنامه‌ریزی دقیق برای برگزاری مطلوب و شایسته جشن ازدواج زوج‌های جوان قم اختصاص داشت.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قم اضافه کرد: همچنین در این جلسه در خصوص برپایی نمایشگاهی با موضوع ازدواج، دعوت و تجلیل از خیرین و فعالین حوزه ازدواج و ... بحث و گفت‌وگو شده و نسبت به برگزاری مطلوب این جشن و ویژه برنامه‌های هفته ازدواج تاکید شد.

وی یادآور شد: این اداره کل قطعا از برنامه‌های اجرایی در مقوله ازدواج حمایت و پشتیبانی خواهد کرد و ضمن اینکه در حوزه اجرایی این موضوع نیز با تلاش‌های معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان طرح آموزش قبل از ازدواج زوج‌ها به تصویب رسیده و به زودی اجرایی خواهد شد.

رمضانی اظهار کرد: امسال قرار است نمایشگاهی با عنوان پیوند آسمانی با هدف معرفی خدمات مجموعه‌های دولتی و غیردولتی در موضوع ازدواج و فراهم کرده شرایط ویژه برپایی مراسم ازدواج دایر شود، ضمن اینکه موضوع راه‌اندازی مجمع خیرین ازدواج استان نیز در دست بررسی است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری