مدیر حوزه‌های علمیه گفت: اگر دشمنان در جنگ تحمیلی جسم جوانان ما را هدف قرار دادند، امروز با بهره‌گیری از شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی ذهن و روح آنان را درگیر کرده‌اند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در مراسم آغاز سال تحصیلی مدارس آموزش و پرورش استان قم که صبح امروز در دبیرستان ماندگار شیخ صدوق برگزار شد اظهار کرد: دانش آموزان باید همان گونه که مردان بزرگ این سرزمین با صلابت در هشت سال جنگ تحمیلی در برابر دشمنان اسلام ایستادند، با درس خواندن و رسیدن به مدارج عالی راه‌ آنها را ادامه داده و در مقابل هجمه‌های دشمن در تمام زمینه‌ها بایستید.

وی با تاکید بر اینکه عمر انسان و فرصت‌هایی که در اختیار دارد به سرعت تمام می‌شود بیان کرد: دانش‌آموزان باید از تمام فرصت‌هایی که در اختیار دارند برای کسب علم و دانش، تحصیل و تهذیب استفاده کرده و با نشاط و شادابی در کلاس‌های درس حضار شوند تا در نهایت بتوانند به توسعه و آبادانی کشور در حوزه‌های مختلف کمک کنند.

رئیس حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه هرچه تلاش شما بیشتر شود قطعاً کشور نیز با سرعت بیشتری توسعه و رشد خواهد داشت خاطرنشان کرد: تمام موفقیت‌های رزمندگان اسلام در طول هشت سال جنگ تحمیلی در سایه معنویت، انس با قرآن، اخلاص، دوری از گناهان و نماز شب به دست آمد و همه افراد به ویژه جوانان و نوجوانان باید این روحیه را سرلوحه زندگی خود قرار دهند.

آیت الله حسینی بوشهری ادامه داد: دانش آموزان باید خود را با قرآن و معارف آن مانوس کنند و حداقل روزانه یک صفحه از این کتاب آسمانی را قرائت کرده و با مفهوم آن آشنا شوند و در این مسیر به صورت ثابت قدم حرکت کنند.

وی با اشاره به اینکه جوانان این مرز و بوم روزی در مقابل دشمنان تا دندان مسلح ایستادند و با جانفشانی از خاک و دین خود دفاع کردند تاکید کرد: امروز نیز جنگ دیگری علیه ارزش‌های اسلامی بر ما تحمیل شده و جنگی خاموش علیه شما و مردم ما درگرفته است؛ جنگی که اسلحه‌های مرگبار آن همان ماهواره‌ها و فضای مجازی است.

مدیر حوزه‌های علمیه با تاکید بر اینکه دشمن می‌خواهد با این ابزار در قلب خانه‌های ما نفوذ کند گفت: اگر دشمنان در جنگ تحمیلی جسم جوانان ما را هدف قرار دادند، امروز با بهره‌گیری از شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی ذهن و روح آنان را درگیر کرده‌اند.

حسینی بوشهری در پایان با بیان اینکه ما منکر استفاده‌های مثبت از موبایل و فضای مجازی نیستیم خاطرنشان کرد: ولی قطعاً این وسایل می‌توانند در صورت استفاده ناصحیح به ابزاری خطرناک تبدیل شوند و وظیفه همه ما است که برابر مفاسد مقابله کرده و با بهره‌گیری از همین ابزارها به ترویج آموزه‌های دین مبین اسلام بپردازیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری