کد خبر: 6790

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور نظام طلبگی را نظامی شاداب و منعطف توصیف کرد.

خبرگزاری فارس: نظام طلبگی شاداب و منعطف است

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام والمسلمین محمودرضا جمشیدی سه‌شنبه 25 شهریور در جمع طلاب جدیدالورود مدارس علمیه خواهران استان قم در همایش طلیعه حضور اظهار کرد: انتظار ما از طلبه یک انسان غیرمعمولی نیست و نظام طلبگی یک نظام خشک نیست.

وی با بیان اینکه طلبه شاداب‌تر و دل‌زنده‌تر از دیگران است، خطاب به طلاب افزود: شما هم مزاح مناسب و شوخی‌های صحیح داشته باشید.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور با بیان اینکه در حوزه‌های علمیه برادران و خواهران به دنبال رهبانیت نیستیم، اضافه کرد: اسلام با رهبانیت – آنچه در برخی مذاهب رنگ‌ها و آثاری از آن هست- مخالف است. هر جا رهبانیت وارد شده، ریشه‌های انحراف هم در آنجا دیده می‌شود.

وی گفت: نظام طلبگی یک نظام منعطف و متناسب با روح انسان سالم، شاداب و سرزنده است.

جمشیدی با بیان اینکه انبیا از جنس مردم بودند و طلاب هم از جنس مردم هستند، خطاب به طلاب افزود:‌ شما مسئولیت‌های مختلفی در زندگی و در خانواده دارید که همه آنها محفوظ است و باید به آنها بپردازید.

وی با بیان اینکه رسول گرامی اسلام(ص) تاجر اول مکه بودند، اما لقب ایشان «امین» بود، گفت: آن چه موجب تاثیرگذاری پیامبر(ص) بود، زندگی با مردم و آلوده نشدن بود.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور گفت: پیامبران الهی بیش از سخن با رفتار خود مردم را هدایت می‌کردند.

وی در قسمت دیگری از سخنان خود گفت: گاهی اوقات شاهد هستیم دانشمندان غربی مطالبی را که از ما گرفته‌اند، به خودمان عرضه می‌کنند، از جمله سخنان امیر مومنان علی(ع) در کتاب غرر الحکم و دررالکلم که در قالب 100 نکته برای زندگی بهتر یا عناوین مشابه عرضه می‌شود.

جمشیدی افزود: برخی مطالبی نیز که به عده‌ای از دانشمندان غیرمسلمان نسبت داده می‌شود در واقع احادیثی از ائمه(ع) است، مانند حدیثی از امام صادق(ع) در «محجه البیضا».

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری