مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان قم گفت: امروزه برای تدوام نسل بشری، پوشش گیاهی و جانوری نیازمند حفاظت از لایه ازون هستیم زیرا که با تخریب لایه ازون شاهد افزایش بیش از حد گرما و سرمای زمین خواهیم بود.

خبرگزاری فارس: برای تداوم نسل بشری نیازمند حفاظت از لایه ازون هستیم

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، محمود علی رکنی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس قم با اشاره به افزایش گازهای گلخانه‌ای اظهار کرد: در لایه استراتوسفر لایه ازون قرار دارد که نقش حفاظت و جذب پرتو فرابنفش را ایفا می‌کند که زندگی بر روی کره زمین را ممکن می‌سازد که امروزه به دلیل افزایش گازهای گلخانه شاهد تخریب لایه ازون هستیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم افزود: در حال حاضر گرمای بیش از حد و سرمایی بیش از حد زمین به دلیل تخریب لایه ازون است که سبب افزایش سرطان‌های پوستی و آب مروارید شده است.

وی با اشاره به اینکه افزایش گازهای گلخانه‌ای مانند کربن دی اکسید تاثیر بسزایی در آینده کره زمین خواهد داشت گفت: بسیاری از کارخانجات مانند سازندگان یخچال فریزرهای خانگی، سموم و کودهای شیمیایی سبب شده است تا گازهای گلخانه‌ای افزایش پیدا کند که در حال حاضر اداره کل محیط زیست استان در تلاش است تا از ورود این آلاینده‌ها جلوگیری کند.

رکنی خاطرنشان کرد: امروزه برای تدوام نسل بشری، پوشش گیاهی و جانوری نیازمند حفاظت از لایه ازون هستیم زیرا که با تخریب لایه ازون شاهد افزایش بیش از حد گرما و سرمای زمین خواهیم بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به اینکه امروزه مسئولان و مدیران باید با کمک و همراهی خود سبب از بین بردن گازهای گلخانه‌ای شوند گفت: رسانه‌ها نقش بسزایی در آگاهی مردم از تخریب لایه ازون داشته‌اند اما امیدواریم روزی شاهد کاهش گازهای گلخانه‌ای باشیم.

وی با اشاره به اینکه در استان قم جلسات متعددی برای حفاظت از لایه ازون تشکیل می‌شود بیان کرد: در جلساتی که به منظور حفاظت از لایه ازون تشکیل می‌شود نماینده تام الاختیاری از سوی اداره کل محیط زیست حضور پیدا می‌کند تا راه حل‌های مناسب برای حفاظت از لایه ازون مطرح و عملی شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری