کد خبر: 6728

معاون وزیر ارتباطات گفت: به منظور ارائه خدمات و سرویس‌های امن و قابل اطمینان به خانواده‌ها به طوریکه امکان استفاده با کمترین دغدغه از فضای سایبر را فراهم کند،‌ کمیته صیانت از خانواده و کودکان در اینترنت تشکیل می‌شود.

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران،‌ نصرالله جهانگرد در مراسم تودیع و معارفه معاون امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات سازمان، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: موضوع صیانت باید از مرحله معماری شبکه و طراحی سرویس مورد توجه قرار گیرد به طوریکه معماری شبکه می‌بایست به گونه‌ای باشد که قابلیت صیانت را برای همه فراهم کند.

وی افزود: موضوع صیانت از کابران با یک نگاه مثبت و قوی می‌تواند به گونه‌ای اعمال شود که برای مخاطبان ملموس بوده و به راحتی از سرویس‌های موجود در فضای سایبر استفاده کنند.

او با بیان این مطلب که کمیته صیانت از خانواده و کودکان در اینترنت با حضور نخبگان و صاحبنظران در بخش‌های مختلف تشکیل خواهد شد، تصریح کرد: موضوع حمایت و صیانت از خانواده‌ها و کودکان از جمله مباحث اصلی در سطح دنیاست که در اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی نیز روی آن کار شده است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران خاطرنشان کرد: واگذاری سرویس‌های نسل سوم تلفن همراه از سوی اپراتورها، زمینه بسیار مناسبی برای ارائه سرویس‌های متنوع فراهم کرده اما در عین حال می‌بایست تمامی اقدام‌های لازم برای صیانت از خانواده و کودکان در این محیط عملیاتی شود.

وی ادامه داد: ایجاد امنیت از دو جنبه باید مورد توجه قرار گیرد،‌ نخست امنیتی که از سوی حاکمیت می‌بایست فراهم شود و دیگری، امنیتی است که از سوی کاربران و از طریق توانمندسازی ایشان می‌بایست مد نظر قرار گیرد.

جهانگرد با بیان این مطلب که گروه منسجم و خوبی در این بخش در حال فعالیت است، ابراز کرد: سازمان فناوری اطلاعات ایران به عنوان سازمانی که ماموریت توسعه این حوزه و سرویس‌ها را بر عهده دارد باید توجه ویژه به برقراری امنیت در این بخش جهت فراهم‌سازی فضای مناسب ارائه خدمات به کاربران داشته باشد.

در این مراسم سجادی به عنوان سرپرست معاونت امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعت ایران معرفی و از تلاش‌های رادکانی تقدیر به عمل آمد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری