کد خبر: 6601

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با تشریح علت برخی به تعویق افتادن خدمات اورژانسی در حوادث ترافیکی؛ جزئیات تصادفات ۳ هفته آخر شهریور را عنوان کرد.

به گزارش قم خبر ؛ مجتبی خالدی در گفت‌وگو با تسنیم، در تشریح حوادث سه هفته آخر شهریور اظهار داشت: در سه هفته آخر شهریور بالغ بر ۳۷۰ مورد حادثه ویژه ترافیکی رخ داد که ۷۶۷ آمبولانس برای کمک رسانی اعزام شدند که براساس آمار ۲ هزار و ۴۰۳ مصدوم و فوتی در این حوادث به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: از این آمار ۲ هزار و ۴۰۳ نفر بالغ بر ۲ هزار و ۹۸ نفر مصدوم بودند و ۱۷۴ نفر نیز فوت کردند که ۱۵۷ نفر قبل از رسیدن اورژانس فوت کرده بودند و در نهایت ۱۳۱ نفر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور به آمار واژگونی‌های سه هفته آخر شهریور نیز اشاره کرد و گفت: کل واژگونی‌های در این مدت ۱۳۷ مورد بوده است که برای ارائه خدمات اورژانسی، بالغ بر ۲۶۴ آمبولانس به محل این واژگونی‌های اعزام شده است که بر اثر این واژگونی‌ها ۸۰۱ نفر به بیمارستان اعزام شدند و ۵۱ نفر نیز درمان سرپایی شدند. همچنین، ۵۴ نفر نیز فوت کردند که ۵۰ نفر از این افراد قبل از رسیدن اورژانس فوت کردند.

خالدی بیان داشت: از ۱۳۷ واژگونی، ۱۰ واژگونی مربوط به اتوبوس و مینی بوس بوده است که ۱۹۱ مصدوم و فوتی به همراه داشت از جمله اینکه ۱۷۰ نفر به بیمارستان اعزام شدند و ۵ نیز فوت کردند که ۴ نفر از آنان قبل از رسیدن اورژانس فوت کردند. همچنین، ۱۶ نفر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور به خواسته وزارت بهداشت و اورژانس کشور از مردم در زمان حوادث ترافیکی نیز اشاره کرد و عنوان داشت: در زمان تصادفات انتظار است تا حتماً افراد با اورژانس تماس بگیرند، و حادثه را با جزئیات آن اعلام کنند، از جمله تعداد مصدومان را عنوان کنند و حتی در صورت نیاز به امکانات اطفاء حریق؛ این اطلاعلات را بیان کنند.

خالدی ادامه داد: افراد در تماس با اورژانس، جزئیات دیگری از جمله «لاین وقوع تصادف» را نیز عنوان کنند و حتماً مسیر رسیدن اورژانس به حادثه نیز باز نگه دارند، و از همه مهمتر کسی که با اورژانس تماس می‌گیرد خط ارتباطی خود را مشغول نگه ندارد تا پرسنل اورژانس در صورت نیاز با آنان تماس بگیرند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور به یکی از مشکلات عمده اورژانس که باعث به تعویق افتادن خدمات اورژانسی به مصدومان شود، اشاره کرد و بیان داشت: یکی از عمده مشکلات تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی؛ آن است که افراد با مشاهده حوادث ترافیکی، جزئیات دقیقی از تعداد مصدومان و وضعیت حادثه ارائه نمی‌کنند و این باعث می‌شود وقتی آمبولانس به محل حادثه می‌رسد پرسنل اورژانس متوجه می‌شوند که باید تعداد دیگری آمبولانس نیز به محل حادثه اعزام شود و تازه آن زمان آمبولانس جدید درخواست می‌شود که این مسئله باعث کندی خدمات اورژانسی می‌شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری