کد خبر: 6542

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از باروری ابرها در تهران و ۱۱ استان در سال آبی جدید خبر داد.معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از باروری ابرها در تهران و ۱۱ استان در سال آبی جدید خبر داد.

به گزارش قم خبر ؛ رحیم میدانی در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، با بیان اینکه طرح باروری ابرها به‌صورت جدی در برنامه‌های وزارت نیرو قرار گرفته است، اظهار داشت: تمامی تجهیزات و بسترهای لازم برای این طرح ، پیش‌بینی و هواپیماها هم تجهیز شده‌ است و این کار از دو روش ژنراتورهای زمینی و عملیات هوایی انجام خواهد شد.

وی گفت: این طرح از ابتدای سال آبی جدید ( مهر) آغاز خواهد شد و وزیر نیرو تاکید جدی بر باروری ابرها در محدوده استان تهران دارد.

میدانی درباره تامین اعتبار این طرح گفت: پارسال افزون‌ بر اعتبار مصوب باروری ابرها، ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار مازاد به این امر تخصیص یافت و موجب شد زیرساخت‌های لازم به ‌خوبی تامین شود.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با تاکید بر مطالعه‌های امکان‌سنجی پیش از اجرای طرح باروری ابرها در هر منطقه، گفت: در نشست‌هایی که با سازمان هواشناسی کشور داشته‌ایم ، این سازمان متعهد شده است در هشت ماه این مطالعه‌ها تمام شود تا در صورت امکان انجام این طرح به تمامی استان‌های کشور تعمیم یابد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری