کد خبر: 6533

کل تردد ثبت‌شده از طریق ۱۰۲۳ ‌ترددشمار در محورهای برون‌شهری‌ نشان از این دارد که در ۲۴ ساعت گذشته، ترافیک نسبت به روز قبل ۸.۱ درصد کاهش دارد، در همین مدت سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۱۵ درصد و اوج تردد بین ساعات ۱۸ تا ۱۹ بود.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، براساس اطلاعات دریافتی از سامانه‌های هوشمند تردد شمار بر‌خط‌، دوربین‌های نظارتی‌‌ و تصاویر دریافتی از گشت‌های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر به‌ استثنای محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در پایین، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به ‌روال عادی در جریان است.

در ۲۴ ساعت گذشته ‌کل تردد ثبت‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۱۰۲۳ ‌ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری‌ نسبت به روز قبل ۸.۱ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۱۵ درصد، اوج تردد بین ساعات ۱۸ تا ۱۹ و کمترین تردد بین ساعات ۶ الی ۷ صبح صورت پذیرفته که هموطنان با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب کنند.

* پرترددترین محور‌های مواصلاتی کشور در ۲۴ ساعت گذشته

آزادراه کرج-تهران، آزادراه ‌تهران-کرج، آزادراه قزوین - کرج و کرج-قزوین، محور چناران - قوچان، آزادراه قم - تهران و ‌محور کاشان - نطنز، ‌در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین تردد را داشته‌اند.

*‌ ممنوعیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای

محور‌ ایلام ـ صالح‌آباد‌ واقع در استان ایلام ‌‌در روزهای یکشنبه و چهارشنبه‌ مورخ‌ ۲۳ و ۲۶ شهریورماه‌ از ساعت ۱۲ الی ۱۵ ‌به دلیل اجرای عملیات انفجار و تخلیه مصالح حاصل از انفجار در حدفاصل کیلومتر ۱ تا ۲ ‌مسدود و جاده قدیم ایلام – صالح آباد به عنوان مسیر جایگزین معرفی می‌شود.

‌محور خرم‌آباد ـ نورآباد واقع در استان لرستان‌ مورخ ۲۴ شهریور‌ از ساعت ۹ الی ۱۲ به دلیل اجرای عملیات راهسازی و ریزش‌برداری مسدود و به دلیل زمان کوتاه انجام عملیات فاقد مسیر جایگزین است.

‌محور خرم آباد‌ ـ بیرانشهر، واقع در استان لرستان، مورخ ۳۰ شهریور‌ از ساعت ۹ الی ۱۳ به دلیل اجرای عملیات راهسازی و ریزش برداری مسدود و جاده خرم آباد‌ ـ ‌بروجرد ـ بیرانشهر به عنوان مسیر جایگزین معرفی می‌شود.

* ممنوعیت تردد به‌ تفکیک یا اولویت وسایل نقلیه

‌در محور کرمان ـ راین ـ حسین‌آباد ـ جیرفت (ساردوئیه ـ جیرفت) واقع در استان کرمان به‌ دلیل مداخله با ترافیک شهری‏ و تردد در جاذبه‌های گردشگری و عبور ۲۳ کیلومتری از مسیر فرعی، تردد خودروهای سنگین و حاملین فرآورده‌های نفتی ممنوع و مسیر جایگزین محور ترانزیت کرمان ـ دهبکری ـ جیرفت ، معرفی می‌شود؛ تردد وسایل نقلیه سواری در محور فوق بلامانع است.

* دیگر ممنوعیت‌ تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای

محور همدان - اسدآباد‌ واقع در استان همدان، از‌ ۲۰ شهریور تا ۱۵ اسفند‌ ۲۴ ساعته به دلیل اجرای عملیات احداث زیر گذر بهاران ‌حدفاصل کیلومتر ۸ تا ۱۰ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

‌محور سنندج ـ همدان واقع در استان همدان تا ۳۰ مهر ‌از ساعت ۸ تا ۱۸ به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت‌ حدفاصل کیلومتر ۳۲ تا ۳۶ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

کمربندی خورموج ـ بوشهر، واقع در استان بوشهر، مورخ ۲۰ شهریور لغایت ۲۰ آبان، از ساعت ۵:۳۰ الی ۱۶ ‌به‌ دلیل اجرای عملیات لکه‌گیری و آسفالت‌ به طول ۱۵ کیلومتر ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور قم ـ گرمسار و بالعکس، واقع در استان‌های تهران‏، سمنان و قم به دلیل تمدید اجرای عملیات راهسازی، تا اطلاع بعدی‌ مسدود و مسیر جایگزین برای خودروهای سواری آزادراه قم ـ تهران، برای نقلیه سنگین محور قدیم قم ـ تهران و در ادامه برای همه خودروها، جاده امام‌رضا به سمت پاکدشت و گرمسار خواهد بود.

محور گناوه ـ دیلم‌ واقع در استان بوشهر، مورخ ۲۰ شهریور لغایت ۲۰ آبان، از ساعت ۵:۳۰ الی ۱۶ به‌ دلیل اجرای عملیات لکه گیری و ترمیم‌ روکش آسفالت‏، در دونقطه به طول ۶ کیلومتر‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور اهرم ـ چغادک‌ واقع در استان بوشهر، مورخ ۱۳ شهریور لغایت ۱۳ مهر‌ از ساعت ۵:۳۰ الی ۱۶ به‌دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت‏، حدفاصل روستای قبا کلکی تا روستای تل سیاه به طول ۹ کیلومتر ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور اردبیل ـ سرچم‌ واقع در استان اردبیل‌ از مورخ ۳ شهریور لغایت ۲۵ شهریور، به دلیل اجرای عملیات احداث پل زیر گذر راه‌آهن در محدوده کیلومتر ۲ باند برگشت‌ باند برگشت مسدود و رفت و آمد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط به صورت دو طرفه از باند رفت انجام می‌شود.

محور رامشه ـ ابرکوه، واقع در استان اصفهان، تا ۳۱ شهریور، از ساعت ۸ الی ۱۴ ‌به‌ دلیل اجرای عملیات شانه‌سازی و اصلاح شیب شیروانی حدفاصل کیلومتر ۱ تا‌ ۳۰ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات‌ با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور نیشابور ـ مشهد (باند جنوبی) واقع در استان خراسان رضوی تا ۳۰ آبان، ساعت ۷ تا ۱۸ به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت‏‌ لکه گیری و درزگیری ‌حدفاصل کیلومتر ۰ تا ۷۶ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور سبزوار ـ نیشابور (‌باند جنوبی)‌ واقع در استان خراسان رضوی، مورخ ۲۹ مرداد لغایت ۳۰ آبان، از ساعت ۷ تا ۱۸ به دلیل اجرای عملیات آسفالت‌ لکه‌گیری و درزگیری ‌حدفاصل کیلومتر ۰ تا ۳۰ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور سبزوار ـ نیشابور (‌باند شمالی) ‌واقع در استان خراسان رضوی، مورخ ۲۹ مرداد لغایت ۳۰ آبان، از ساعت ۷ تا ۱۸ به دلیل اجرای عملیات آسفالت ‌لکه گیری و درزگیری‌ حدفاصل کیلومتر ۵ تا ۵۰ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور سبزوار ـ حکم آباد، واقع در استان خراسان رضوی، مورخ ۲۹ مرداد لغایت ۳۰ آبان، از ساعت ۷ تا ۱۸ به دلیل اجرای عملیات آسفالت‌ لکه گیری و درزگیری‌ حدفاصل کیلومتر ۱۰ تا ۵۵ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

آزادراه تهران ـ قم (باند شرقی)‌ مقطع واقع در استان تهران، از ۲۱ مرداد تا ۱۳ دی، روزهای هفته به ‌جز بعدازظهر سه شنبه‌، پنج شنبه و جمعه هر هفته‌، از ساعت ۷ الی ۱۷، به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت‌ حدفاصل محدوده عوارضی تا انتهای حوزه استحفاظی اداره کل راه و ترابری استان تهران‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

آزادراه قم ـ تهران و بالعکس، مقطع واقع در استان قم، ‌تا ۳۱ شهریور، شنبه تا چهارشنبه هر هفته به‌ جز تعطیلات رسمی، از ساعت ۷ تا ۱۹، به دلیل اجرای عملیات آسفالت‌تراشی و روکش آسفالت و بهسازی، حدفاصل کیلومتر ۱ تا ۶۸ قم ـ تهران و کیلومتر ۶۷ تا ۱۳۵ تهران ـ قم، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور سه راهی ایواوغلی - جلفا - مرند واقع در استان آذربایجان غربی، از مورخ ۱۰ خرداد تا ۱۰ دی‌ از ساعت ۷ الی ۱۹ ‌به‌دلیل اجرای عملیات اصلاح نقاط حادثه خیز‌ کیلومتر ۲۵ خوی‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

آزادراه قم ـ تهران و بالعکس، مقطع واقع در استان قم، تا روز ۳۱ شهریور، شنبه تا چهارشنبه هر هفته به‌ جز تعطیلات رسمی، از ساعت ۷ تا ۱۹ به دلیل اجرای عملیات آسفالت‌تراشی و روکش آسفالت و بهسازی، حدفاصل کیلومتر ۱ الی ۶۸ قم ـ تهران و کیلومتر ۶۷ الی ۱۳۵ تهران ـ قم، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور دامنه ـ داران ـ الیگودرز، واقع در استان اصفهان، تا ۱۵ آذر، از ساعت ۷ الی ۲۰ به‌ دلیل احداث باند دوم در حدفاصل کیلومتر ۷ تا ۱۵ و ۴۳ تا ۵۳ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور سه راهی ایو اوغلی به جلفا ـ مرند‌ واقع در استان آذربایجان غربی،‌ تا ۱۰ دی‌ از ساعت ۷ الی ۱۹ به‌دلیل اجرای عملیات اصلاح نقاط حادثه خیز ‌کیلومتر ۲۵ خوی تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

در محور آزادشهر ـ نوده خاندوز واقع در استان گلستان، تا مورخ ۱۵ مهر‌ از ساعت ۸ الی ۱۶ به دلیل احداث پل ازدارتپه در حدفاصل کیلومتر ۱ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

‌محور سنقر ـ بیستون واقع در استان کرمانشاه، ‌تا ۳۰ آبان ماه ‌از ساعت ۷ تا ۱۷ به دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت‌ حدفاصل کیلومتر ۰ تا ۱۱ باند رفت ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور مه والات ـ سه‌راهی شادمهر واقع در استان خراسان رضوی، تا ۳۰ مهرماه، از ساعت ۷ الی ۱۸ به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت‌ حدفاصل کیلومتر ۸ الی ۲۷ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

بزرگراه بجنورد ـ اسفراین واقع در استان خراسان شمالی، تا ۱۵ آبان، ساعت ۸ الی ۱۷ به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت‌، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور یزد ـ میبد‌ واقع در استان یزد، مورخ ۵ مرداد تا ۵ مهر‌ماه از ساعت ۰۷:۳۰ الی ۱۹ به دلیل اجرای عملیات احداث دور برگردان در محدوده تقاطع دوراهی طبس‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور اردبیل ـ سرچم، واقع در استان اردبیل ‌تا ۲۳ شهریور به دلیل اجرای عملیات احداث زیرگذر در محدوده کیلومتر ۷ ‌باند‌های موجود مسدود و رفت و آمد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط از باند‌های جدید الاحداث بزرگراه به صورت دوطرفه انجام می‌شود.

محور بردسکن ـ سبزوار واقع در استان خراسان رضوی، مورخ ۱ شهریور لغایت ۳۱ مهر‌ از ساعت ۷ تا ۱۷ ‌به دلیل اجرای عملیات مرمت و روکش آسفالت جدید حدفاصل کیلومتر ۰ الی ۴۰ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات‌ با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور رشتخوار ـ خواف واقع در استان خراسان رضوی، مورخ ۳۰ شهریور لغایت ۳۰ مهر، از ساعت ۷ تا ۱۳ به دلیل اجرای عملیات ترک‌گیری با قیر امولسیون در حدفاصل کیلومتر ۸۰۰+۹ ‌الی ۶۰۰+۱۸ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور رشتخوار ـ تربت حیدریه واقع در استان خراسان رضوی، مورخ ۱۰ شهریور لغایت ۳۰ شهریور‌ از ساعت ۷ تا ۱۳ به دلیل اجرای عملیات ترک گیری با قیر امولسیون در حدفاصل کیلومتر ۰ تا ۲۴ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور بجستان ـ گناباد واقع در استان خراسان رضوی، مورخ ۵ ‌شهریور لغایت ۳۰ مهر‌ از ساعت ۷ تا ۱۷ به دلیل اجرای عملیات بهسازی و روکش آسفالت ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور بجستان ـ فردوس واقع در استان خراسان رضوی، مورخ ۵ شهریور لغایت ۳۰ مهر ‌از ساعت ۷ تا ۱۷ به دلیل اجرای عملیات ماسه آسفالت‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور مشهد ـ چناران واقع در استان خراسان رضوی، مورخ ۵ شهریور لغایت ۳۰ مهر‌ از ساعت ۸ تا ۱۸ به دلیل اجرای عملیات ترمیم و نصب سنسور جدید در کیلومتر ۱۵ مقابل راه و شهرسازی مشهد، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور رباط سنگ ـ کدکن‌ واقع در استان خراسان رضوی، مورخ ۸ شهریور لغایت ۲۹ آذر ‌از ساعت ۷ تا ۱۹ به دلیل اجرای عملیات راهسازی حدفاصل کیلومتر ۱۸ تا ۵۰۰+۱۸، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور رشتخوار ـ خواف واقع در استان خراسان رضوی، تا ۳۰ مهر، از ساعت ۷ تا ۱۳ به دلیل اجرای عملیات ترک‌گیری با قیر امولسیون در حدفاصل کیلومتر ۸۰۰+۹ تا ۶۰۰+۱۸ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور کنارگذر یزد ‌واقع در استان یزد، مورخ ۲ شهریور لغایت ۲۶ شهریور ‌از ساعت ۰۷:۳۰ تا ۱۹ به دلیل ادامه اجرای عملیات تعمیر پل‌های شهید تقوی و شهید صدوقی‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور اهرم ـ چغادک ، واقع در استان بوشهر، مورخ ۱۳ شهریور لغایت ۱۳ مهر، از ساعت ۵:۳۰ الی ۱۶ ، به‌دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت‏، حدفاصل روستای قبا کلکی تا روستای تل سیاه به طول ۹ کیلومتر ، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

‌محور گناوه ـ دیلم‌ واقع در استان بوشهر، مورخ ۲۰ شهریور لغایت ۲۰ آبان‌ از ساعت ۵:۳۰ الی ۱۶ به‌ دلیل اجرای عملیات لکه گیری و ترمیم روکش آسفالت‏، در دونقطه به طول ۶ کیلومتر تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور دیلم ـ بهبهان، واقع در استان بوشهر، مورخ ۲۰ شهریور لغایت ۲۰ آبان ‌از ساعت ۵:۳۰ الی ۱۶ ‌به‌دلیل اجرای عملیات لکه گیری و ‌روکش آسفالت‏، حدفاصل گردنه عامری تا انتهای حوزه به سمت بهبهان به طول ۷ کیلومتر‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

‌محور کنگان ـ خور موج، واقع در استان بوشهر، مورخ ۲۰ شهریور لغایت ۲۰ آبان‌ از ساعت ۵:۳۰ الی ۱۶ ‌به‌ دلیل اجرای عملیات لکه گیری و‌ روکش آسفالت‏ حدفاصل پل سه راهی دیر تا شهر دوراهک به طول ۵۰۰+۲ کیلومتر تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور برازجان ـ دالکی، واقع در استان بوشهر، مورخ ۲۰ شهریور لغایت ۲۰ آبان ‌از ساعت ۵:۳۰ الی ۱۶ ‌به‌ دلیل اجرای عملیات لکه گیری و‌ روکش آسفالت‏، حدفاصل پلیس راه دالکی به سمت دالکی به طول ۶ کیلومتر ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

‌محور بوشهر ـ برازجان، واقع در استان بوشهر، مورخ ۲۰ شهریور لغایت ۲۰ آبان از ساعت ۵:۳۰ الی ۱۶ به‌ دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت‌ حدفاصل سه راهی گز بلند تا روستای خوشاب به طول ۲ کیلومتر‌ تردد همزمان با اجرای عملیات‌ با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

‌محور اهرم ـ فراشبند‌ واقع در استان بوشهر، تا ۲۰ آبان، از ساعت ۵:۳۰ الی ۱۶ به‌ دلیل اجرای عملیات درزگیری‌ حد فاصل خروجی اهرم به فراشبند به طول ۵ کیلومتر ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور کنارگذر یزد‌ واقع در استان یزد تا ۲۶ شهریور‌ از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۹ به دلیل ادامه اجرای عملیات تعمیر پل‌های شهید تقوی و شهید صدوقی‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شودد.

‌محور سنندج ـ ‌همدان‌ واقع در استان همدان، از مورخ ۱۸ شهریور لغایت ۱۰ مهر ‌ز ساعت ۸ ‌تا ۱۸ به د‌لیل اجرای عملیات درزگیری‌، حدفاصل کیلومتر ۴۲ تا ۵۰ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری