فرماندار قم گفت: مزار ۱۴ شهید گمنام کوه خضر نبی(ع) یکی از بهترین و تاثیرگذارترین جاذبه های معنوی استان قم است.

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قم، اسماعیل زارعی کوشا در حاشیه بازید از یادمان 14 شهید گمنام کوه خضر نبی(ع) اظهار کرد: این یادمان اولین محلی بود که دو سال پیش مورد بازدید فرمانداری واقع شد و با برآوردهایی که صورت گرفت، بخشی از هزینه های لازم توسط استاندار وقت تامین شد.

وی با بیان اینکه تکمیل و بهسازی یادمان عظیم 14 شهید گمنام نیاز به مدیریت جهادی، همدلی و عزم جدی تر مسئولان دارد، افزود: این یادمان اولا به سبب حضور پیکر مطهر 14 شهید گمنام و ستارگان پرفروغ سپهر دفاع مقدس و ثانیا به جهت قرار گرفتن در بام شهر و دامنه کوه خضر نبی(ع) موقعیت ممتازی در استان قم داشته و ضرورت دارد از این فرصت به بهترین وجه در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده شود.

فرماندار قم همچنین کوه خضر نبی(ع) و یادمان شهدای گمنام را یکی از  سه جاذبه مهم و معنوی استان قم عنوان کرد و افزود: استان قم در طول هفته پذیرای زائرانی از داخل و خارج کشور است که پس از زیارت حرم مطهر کریمه اهل بیت حضرت معصومه(س) و نماز در مسجد مقدس جمکران، به این مکان معنوی و مقدس روی می آورند.

وی  اظهار امیدواری کرد طرح جامعی که برای بهسازی و تکمیل یادمان شهدای گمنام مصوب شده، با همت مسئولان و از محل تزریق اعتبارت مربوطه به زودی اجرا شود.

 بنای یادمان شهدای گمنام کوه خضر نبی (ع) به همت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قم ساخته شده و اکنون نیز مسئولیت کارگروه ساماندهی این یادمان با این اداره کل است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری