کد خبر: 6292

مدتی است که برخی از پارک‌های شهر قم به صورت پراکنده با زمان‌های طولانی در تاریکی به سر می‌برند که این تاریکی‌ها معضلات مختلفی را به دنبال دارد.

خبرگزاری فارس: شب‌‌های تاریک در پارک‌های شهر

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، در هفته‌های اخیر برخی از پارک‌های تفریحی و میادین سطح شهر قم در تاریکی به سرمی‌برند که این امر نارضایتی مردم را به همراه داشته است زیرا این تاریکی‌ها سبب عدم حضور خانواده‌ها در پارک‌های تفریحی شده و این مکان‌های فرهنگی را به بستری برای بروز معضلات تبدیل کرده‌ است.

به عنوان مثال می‌توان از پارک شهدای نوبهار واقع در خیابان نوبهار یاد کرد که بیش از دو هفته تاریکی بر آن حاکم شده است و هر شب افراد معتاد از این تاریکی استفاده کرده و این امر اعتماد خانواده‌ها به فضاهای سالم تفریحی را از بین برده است.

یاسر بیدگلی جوان 18 ساله‌ای از اهالی محله نوبهار است که در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم می‌گوید: حدود 20 روز گذشته برق پارک شهدای نوبهار قم قطع شد و تعدادی از اهالی محل هر کدام به صورت جداگانه با سامانه 121 تماس گرفتند و این مشکل را برای آن‌ها مطرح کردند و در نهایت این سامانه شماره 137 شهرداری را به اهالی محل معرفی کرد.

وی اضافه کرد: بنده با شماره 137 تماس گرفتم و مشکل برق پارک مذکور را برای فرد پاسخگو در سامانه تلفنی شکایات شهرداری قم بیان کردم و او نیز مشخصاتم را پرسید و روز بعد از طرف این سامانه با بنده تماس گرفته شد و فردی از پیگیری‌اش برای برطرف سازی مشکل بوستان شهدای نوبهار خبر داد و گفت مشکل این پارک از زیرساخت‌های فنی بوده است و پیگیرهای بعدی به شما خبر داده خواهد شد.

این جوان ادامه داد: بیش از دو هفته است که از خاموشی پارک شهدای نوبهار واقع در خیابان نوبهار گذشته است اما تا کنون برق پارک وصل نشده است و این پارک شب‌ها تاریکِ تاریک است.

رسول کرمانی نیز فرد 25 ساله‌‌ای از اهالی نوبهار است که در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم بیان کرد: بنده هر شب در مسیر محل کار به سمت منزل، از این پارک عبور می‌کنم و پس از گذشت 19 شب هنوز این پارک در خاموشی است. بنده نیز با سامانه‌ 121 تماس گرفته‌ام اما آن‌ها برطرف‌سازی این مشکل را بر عهده سازمان فضای سبز شهرداری قم می‌دانند.

وی تصریح کرد: خانواده‌ها هر شب در این پارک حضور پرشوری داشتند و همچنین نوجوانان و جوانان به بازی و ورزش مشغول بوده‌اند اما این شب‌ها معتادان در این پارک مستقر شده‌اند و هر شب تعداد این افراد بیشتر می‌شود زیرا جوانانی که هر شب در این پارک ورزش می‌کردند توسط این افراد آلوده شده‌اند.

حسین رضایی‌نسب مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ابراز کرد: برخی از پارک‌های تفریحی شهر قم و میادین و اماکن شهرداری تا کنون اشتراک برق نداشتند و در نامه‌های مختلف اماکنی که اشتراک برق نداشته‌اند به شرکت توزیع برق استان قم معرفی شده است.

وی خاطرنشان کرد: شرکت توزیع برق استان قم برخی از پارک‌ها و میادین را به علت نداشتن اشتراک قطع کرده است تا کنون از بوستان‌هایی که برق ندارند آمار دقیقی به دست ما نرسیده است اما مسئولان مناطق سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم در حال پیگیری هستند تا بتوانند با دریافت اشتراک برق روشنایی را به این اماکن بازگردانند.

اندیشمند مسئول پارک‌ها و فضای سبز منطقه یک شهرداری قم نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم متذکر می‌گوید: به علاوه بوستان شهدای نوبهار، چهار میدان در منطقه پیام نور واقع است که از 10 روز پیش تا کنون برق نداشته و این امر نیز سبب نارضایتی مردم شده‌ است.

وی ادامه داد: بر اساس جلسه‌ای که در استانداری با حضور مسئولان استانی برگزار شد شرکت توزیع برق استان قم موظف است پس از قطع کردن برق مکان‌هایی از کنتور برق استفاده نمی‌کنند بلافاصله در آن‌ها اشتراک برق ایجاد کند.

مسئول پارک‌ها و فضای سبز شهرداری منطقه یک قم بیان کرد: شرکت مذکور امروز در پاسخ به درخواست‌های کارمندان سازمان پارک و فضای سبز شهرداری منطقه یک قم از عدم همکاری سخن به میان نیاورده است و به دنبال ایجاد اشتراک برق در این اماکن است اما پیمانکاران اداره مذکور به گذر زمان و مشکلاتی که این تاریکی‌ها به وجود آورده است توجهی ندارند.

سیدمرتضی نبوی مدیرعامل شرکت توزیع برق استان قم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم تصریح کرد: انشعابات غیر مجاز برق سبب شده که این شرکت برق برخی بوستان‌ها را قطع کند که این اقدام فقط برای تامین امنیت شهروندان قمی است.

وی ادامه داد: تا کنون در 132 محل کنتور برق نصب شده و همکاران شرکت برق در تلاش هستند تا در دیگر اماکن نیز این اقدام را انجام دهند. در بوستان نوبهار نیز پیگیری‌های لازم انجام شده که در صورت همکاری مسئولان مربوطه نسبت به نصب کنتور اقدام خواهیم کرد.

محمد دلبری شهردار قم نیز با اشاره به اختلاف موجود میان شهرداری و شرکت توزیع نیروی برق در مورد تامین روشنایی ‏بوستان‌ها گفت: بوستان‌ها در هر شهری، مکان‌هایی عمومی هستند و در قانون هم آمده است ‏دولت باید روشنایی اینگونه معابر و مکان‌ها را تامین کند؛ در قم روشنایی بلوارها هم توسط ‏شهرداری انجام می‌شود و شرکت برق هم قبول کرده است که آنها را جزو طلب‌های شهرداری ‏حساب کند، در مورد بوستان‌ها هم باید گفت این مکان‌ها درآمدی برای شهرداری ندارند به همین ‏دلیل جلساتی با شرکت برق داشته‌ایم تا تعیین تکلیف صورت بگیرد.

در جلسات متعددی که به صورت علنی در شورای شهر قم و استانداری برگزار شده است مسئولان بر طبق مصوباتی وظایفی را برای نهادهای شهرداری و شرکت توزیع برق مشخص کردند که محوریت آن‌ها قطع انشعابات غیرمجاز و نصب بلافاصله کنتور برق در آن‌ اماکن بوده است تا شهروندان از تله‌های برق در امان باشند اما طولانی شدن این روند موجب بروز نارضایتی‌هایی در میان مردم شده است.

می‌شد بدون قطع کردن و خاموشی بوستان‌ها ابتدا تعیین تکلیف کرد و اختلاف نظرها را برطرف کرد و سپس نسبت به نصب کنتور اقدام کرد، نه اینکه ابتدا بوستان‌های متعدد در نقاط مختلف شهر که در شب‌های گرم تابستان میزبان خیل عظیم مردم است را غرق در خاموشی کرد و سپس به فکر چاره اندیشی بود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری