مجموعه تفریحی ورزشی فانوس‌دریا توسط بخش خصوصی و با امکانات مختلف برای ورزشکاران و علاقمندان به ورزش در قم احداث می‌شود.

خبرگزاری فارس: مجموعه تفریحی ورزشی فانوس‌دریا در قم احداث می‌شود

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، کلنگ احداث مجموعه تفریحی ورزشی فانوس‌دریا امروز با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان قم به زمین زده شد و بدین ترتیب یک بار دیگر حرکت در مسیر رشد و توسعه سرانه فضاهای ورزشی در قم از سر گرفته شد.

در سال‌های اخیر علاوه بر اینکه اداره کل ورزش و جوانان (تربیت بدنی سابق) گام‌های موثر و رو به پیشرفتی را در مسیر افزایش سرانه‌ فضاهای ورزشی روباز و سرپوشیده قم برداشته، بخش خصوصی نیز با سرمایه شخصی خود یار و یاور ورزش و ورزشکاران قم بوده است.

این در حالی است که قم در رشته‌‌های متنوع ورزشی نوجوانان و جوانان مستعد و آینده‌داری دارد و حضور بخش خصوصی توانسته نقش مهمی در بروز استعدادهای آنها و ساختن آینده‌ای درخشان برای این نوجوانان و جوانان توانمند قمی ایفا کند.

از سوی دیگر همواره سفارش به مسئولان ورزش در نقاط مختلف این بوده که باید برای پیشبرد اهداف ورزش از توان بخش خصوصی بیشتر استفاده شود و البته تلاش شود تا با مدیریت هزینه‌ها،‌ جلوگیری از مخارج اضافه و قناعت، بخش خصوصی بعد از مدت کوتاهی از سرمایه‌گذاری در ورزش پشیمان نشود زیرا بخش خصوصی وظیفه ندارد که حامی ورزش قهرمانی باشد بلکه با این حمایت خود ورزش را حمایت کرده است.

با توجه به این نکته که امروزه ورزش یکی از مولفه‌های مهم امنیت اجتماعی جوامع به شمار می‌رود و جوامعی که به امر ورزش اهتمام ویژه دارند نسبت به سایرین دارای برتری‌هایی هستند، مسئولان استان قم نیز تلاش کرده‌اند که در قم توجه به امر ورزش بیشتر شود.

اداره کل ورزش و جوانان استان قم نیز با هدف اینکه قم در ورزش به شاخص‌ها و استاندارهای لازم دست یابد سعی کرده است زمینه را برای فعالیت بخش خصوصی آماده و آنان را مورد حمایت قرار دهد چرا که در این صورت اثر بخشی خود را خواهد داشت.

به همین منظور با حضور مدیر کل ورزش و جوانان استان قم استارت احداث یک مجموعه ورزشی بزرگ در قم زده شد در حالی که زمین مورد نظر برای احداث این مجموعه تفریحی ورزشی در شهر پردیسان واقع شده است و حدود 1100 متر زیربنا دارد و در آن قرار است توسط بخش خصوصی سالن چند منظوره، استخر، چمن مصنوعی، سالن بدنسازی و فضای روباز ورزشی احداث شود.

کلنگ احداث این مجموعه تفریحی ورزشی به مناسبت دهه کرامت و میلاد با سعادت حضرت امام علی‌بن موسی‌الرضا (ع) با حضور حسن عابدی مدیر کل ورزش و جوانان،‌ محمدرضا نیکوگفتار معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل و سیدمهدی سیدی نماینده دفتر فنی اداره کل ورزش و جوانان به زمین زده شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری