کد خبر: 5775

افرادی که در دهه کرامت (از ششم تا شانزدهم شهریور ماه سال جاری) درخواست تغییر نام به اسم های معصومه و رضا را در ادارات ثبت احوال یا دفاتر پیشخوان خدمات ثبت احوال ارائه کنند، فرایند تغییر نام آنها در چهارچوب ضوابط قانونی و در کمترین زمان ممکن انجام خواهد شد.

به گزارش قم خبر به نقل از تابناک؛ در ایام ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) تا ولادت با سعادت علی ابن موسی الرضا (ع) که دهه کرامت نام دارد،افرادی که مایل هستند نامشان را به اسم این دو معصوم تغییر دهند، می توانند به اداره ثبت احوال مراجعه کرده و خدمت ویژه دریافت کنند.

به گزارش ایرنا، «محسن کرمی» معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور با بیان این مطلب افزود: تغییر نام به اسم های «معصومه» و «رضا » تنها برای افراد بالای ۱۵ سال انجام می شود.

وی اظهار داشت: افرادی که در دهه کرامت (از ششم تا شانزدهم شهریور ماه سال جاری) درخواست تغییر نام به اسم های معصومه و رضا را در ادارات ثبت احوال یا دفاتر پیشخوان خدمات ثبت احوال ارائه کنند، فرایند تغییر نام آنها در چهارچوب ضوابط قانونی و در کمترین زمان ممکن انجام خواهد شد.

کرمی ادامه داد: دستور العمل مربوطه به ادارات کل ثبت احوال استان ها ارسال شده، لذا همکاران ما در سراسر کشور به این دستور العمل توجه و عمل می کنند.

وی با بیان اینکه تغییر نام یک فرایند قضایی دارد، گفت :در جهت مهندسی فرهنگ نام گزینی که یکی از شاخصه های فرهنگی در جامعه است و به منظور فراهم کردن امکان تغییر اسامی نامتعارف و بی مفهوم به اسامی دارای مفهوم زیبا و پسندیده که علاوه بر تاثیرات رفتاری و اجتماعی ، مورد توصیه و تاکید اسلام است ، شورای عالی ثبت احوال در این خصوص اختیاراتی را تفویض کرده است.

بر اساس این گزارش، مدارک مورد نیاز برای تغییر نام، در سایت سازمان ثبت احوال کشور به نشانی http://www.sabteahval.ir قابل دسترسی است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری