کد خبر: 57

آیت‌الله جوادی آملی:

یکی از مراجع تقلید قم با اشاره به اینکه با این همه نعمتی که در اختیار جمهوری اسلامی است چرا باید این همه بیکار وجود داشته باشد، گفت: نباید دروغ گفته شود و با مردم بازی کرد زیرا مردم عملکرد مسئولان را به خوبی رصد می‌کنند.

به گزارش قم خبر و به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله جوادی آملی در دیدار با حجت‌الاسلام علی یونسی با اشاره به اینکه من برای موفقیت‌های دولت دعا می‌کنم، اظهار کرد: کشور ما از جمله کشورهایی محسوب می‌شود که منابع بسیار زیادی زمینی را در اختیار داریم و اگر با این همه امکانات نتوانیم به درستی کشور را مدیریت کنیم نشانه ضعف مدیریتی بسیار زیاد ماست.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه در دولت اسبق به خودکفایی گندم رسیدیم و جشن آن را نیز برگزار کردیم خاطرنشان کرد: در ۸ سال اخیر متاسفانه به دلیل سوء مدیریت‌ها خودکفایی در عرصه گندم را از دست دادیم و این امر نشان دهنده ضعف مدیریتی است.

وی با اشاره به اینکه با این همه نعمتی که در اختیار جمهوری اسلامی است چرا باید این همه بیکار وجود داشته باشد تصریح کرد: نباید دروغ گفته شود و با مردم بازی کرد زیرا مردم عملکرد مسئولان را به خوبی رصد می‌کنند.

مفسر بزرگ قرآن کریم گفت: مردم صدای آشنا و راستین را می‌پذیرند، صدای امام برای مردم آشنا بود و بر اساس همین عمل گرایی بود که امام (ره) را انتخاب کردند و تا هم اکنون نیز به او پایبند هستند.

آیت‌الله جوادی آملی با انتقاد از اهانت‌ها و توهین‌هایی که در جامعه در حال شکل‌گیری است، خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن کریم در سوره انعام می‌فرماید به بت‌های دیگر مذاهب فحش ندهید زیرا در این صورت آن‌ها به معبود شما فحش می‌دهند این رفتار عملی قرآن است که متاسفانه در جامعه ما فراموش شده است.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه امروز در بسیاری از جوامع جهل جای علم را گرفته است اظهار کرد: امام علی (ع) ۲۵ سال با خلفا هماهنگ بود و آن‌ها فتوحاتی را با راهنمایی حضرت (ع) به دست آوردند و ما نیز باید در جامعه به همین شکل رفتار کنیم زیرا هرکس علوی واقعی باشد به همین شکل رفتار می‌کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری