کد خبر: 5657

مدیرعامل صنایع نساجی هلال‌احمر با اشاره به استفاده از تجربیات شرکت‌های دانش‌بنیان در تولید محصولات امدادی گفت: قابلیت تولید چادرهای ضد آب، ضد حریق و ضد خش را داریم.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، ذولفقار یزدان‌مهر در نشست خبری خود گفت: از آنجایی که هلال‌احمر ایران مأموریت‌های داخلی و فرامرزی دارد و با توجه به محدودیت بودجه هلال‌احمر این جمعیت تصمیم به توسعه شرکت‌های زیرمجموعه خود از جمله صنایع نساجی گرفت تا بتواند به سمت خودکفایی حرکت کند.

وی با بیان اینکه شرکت نساجی هلال ایران سال ۷۳ از بخش خصوصی خریداری شده است، گفت: با اعمال تغییرات و تغییر در راهبردها توانستیم امسال شرکت نساجی را متحول سازیم به طوری که اکنون تولیدکننده سوم منطقه در زمینه وسایل امدادی قرار داریم.

مدیرعامل صنایع نساجی هلال‌احمر وظیفه این شرکت را تولید و تأمین وسایل امدادی مانند نخ، پارچه، چادرهای امدادی و تأمین مواد اولیه و ماشین‌آلات سنگین عنوان کرد و گفت: شرکت ما گواهینامه ایزو ۲۰۰۰-۹۰۰۱ مدیریت کیفیت از DQS آلمان است.

یزدان‌مهر هدف شرکت را رسیدن به جایگاه اول تولیدات امدادی در خاورمیانه تا سال ۹۷ اعلام کرد و گفت: اکنون از نظر ظرفیت تولید ما رتبه اول را داریم اما در کیفیت و تنوع هند و ترکیه از ما جلوتر هستند.

وی در مورد فعالیت کارخانه‌های نساجی هلال در تهران و خوانسار گفت: در حالی که کارخانه‌های دیگر شهر صنعتی خوانسار نیمه‌ تعطیل و بعضاً با پایین‌ترین ظرفیت کار می‌کنند کارخانه نساجی ما با صد درصد ظرفیت و در چهار شیفت مشغول به کار است.

مدیرعامل صنایع نساجی هلال‌احمر مشتری اصلی محصولات خود را صلیب‌سرخ جهانی عنوان کرد و گفت: در آخرین معامله انجام شده ما ۱۰۰ هزار تخته پتو را جهت ارائه به صلیب‌سرخ آماده کرده‌ایم و این در شرایطی است که چندی پیش نماینده صلیب سرخ به ایران آمد و استانداردهای مدنظر خود برای خرید محصولات را به ما ارائه کرد و ما ظرف مدت کوتاهی توانستیم این استانداردها را به دست بیاوریم.

به گفته یزدان‌مهر سیاست تشویقی شبکه بزرگ بازار توانسته است مشتریان زیادی برای شرکت نساجی پیدا کند به طوری که یک تا ۴ درصد سود حاصل از فروش محصولات به شخصی داده می‌شود که برای این شرکت مشتری پیدا کند و این موضوع سبب شده تا سفارشات رسیده به شرکت نساجی هلال‌ ایران فراتر از ظرفیت تولید آن برود.

همچنین وی از راه‌اندازی بخش‌های جدید در شرکت صنایع نساجی هلال ایران خبر داد و گفت: برای کم کردن هزینه‌ها و خودکفایی واحد پوشاک و پل و پایه برای اسکلت‌های فلزی چادرها راه‌اندازی شده است و این سبب شده تا هزینه‌های ما به شدت کاهش پیدا کند.

افزایش دو برابری ظرفیت تولید پارچه و نخ در کارخانه خوانسار از جمله اقداماتی است که مدیرعامل صنایع نساجی هلال‌احمر در دستور کار قرار داده تا بتواند با خرید چند دستگاه نساجی جدید به آن برسد.

یکی از محصولات نساجی هلال ایران نایلون ضد سایش است که بنابه گفته یزدان‌مهر براساس تأکیدات رهبر معظم انقلاب و سفارشات ایشان در استفاده از محصولات دانش‌بنیان و صنعتی شدن علم در کارخانه نساجی هلال‌احمر تولید می‌شود که این پارچه در عین حال که ضد حریق و ضد آب است بعد از بریده شدن استحکام خود را از دست نداده و به اصطلاح ریش‌ ریش نمی‌شود.

وی همچنین از طرح ساماندهی لباس‌های هلال‌احمر خبر داد و گفت:‌ یکی دیگر از اقدامات خوبی که در دستور کار قرار داده‌ایم تولید ست خواب برای جایگزینی پتو است که با تولید ست خواب دیگر نیازی نیست تا به آسیب‌دیدگان سه تخته پتو داده شود چرا که این ست دارای یک زیرانداز ضد آب، یک متکی و یک پتو است.

قرار گرفتن در لیست اصلی تأمین‌کنندگان ملزومات امدادی سازمان ملل (UNOPS) خبر دیگری بود که مدیرعامل صنایع نساجی هلال‌احمر به خبرنگاران داد و گفت: آنچنان که نماینده صلیب سرخ بر آن تأکید کرده قرار است صنایع نساجی هلال ایران تبدیل به مرکز تولید و تأمین صلیب سرخ در خاورمیانه شود.

وی افزود: این شرکت قابلیت تولید محصولات دیگری را دارد که براساس سفارش ارگان‌های دیگر به تولید آنها اقدام خواهد کرد. یکی از این محصولات پارچه‌های بیمارستانی و دیگری چرم مصنوعی است که تولید ان را در دستور کار داریم.

یزدان‌مهر با بیان اینکه طبق دستور رئیس جمعیت هلال‌احمر این شرکت مسئول تأمین دستگاه‌ها و ماشین‌آلات سنگین نیز شده است، گفت: به همین منظور با صحبت‌های انجام شده نمایندگی پمپ‌های انتقال آب که مخصوص کنترل سیلاب و کمک به اطفای حریق است را گرفته‌ایم.

وی همچنین تأکید کرد: این شرکت قابلیت تولید چادرهای امدادی ضد حریق را دارد و چادرهای اقلیمی را مخصوص آسیب‌دیدگان زلزله ورزقان تولید کرده است که این چادرها قابلیت استفاده در سرما و گرما را دارد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری