کد خبر: 5399

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از لغو توقف فروش پهنای باند شرکت مخابرات ایران در چهار استان لرستان، گیلان، خراسان جنوبی و گلستان خبر داد.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، حسن رضوانی با اشاره به این موضوع گفت: پیش از این بررسی و ارزیابی‌های انجام شده نشان داد که در ده شرکت مخابرات استانی فروش پهنای باند بیش از حد مجاز بوده و این موضوع کاهش کیفیت خدمات ارائه شده به مشتریان این استان‌ها را در پی داشت.

وی افزود: در پی آن توقف فروش سرویس اینترنت، از سوی رگولاتوری به این ده شرکت مخابرات استانی ابلاغ شده بود که با اقدامات نظارتی و نیز پیگیری‌های سازمان، شرکت‌های مخابرات استانی موظف شدند پهنای باند خود را ترمیم و ارتقا دهند.

رضوانی اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت پهنای باند شرکت مخابرات ایران در ۴ استان لرستان، گیلان، خراسان جنوبی و گلستان از حالت نامطلوب خارج و توقف فروش پهنای باند در این استان‌ها لغو شده است.

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری با اشاره به تشکیل جلسات کمیته‌های فناوری اطلاعات در استان‌های مختلف از سوی دفتر نظارت بر سرویس‌های فناوری اطلاعات این سازمان گفت: این کمیته با تمرکز بر ارتقای شاخص‌های کمی و کیفی ارائه سرویس اینترنت با تعرفه مناسب به دنبال هماهنگی و ایجاد وحدت رویه‌های نظارتی در اجرای مصوبات ۱۸۱ (کاهش تعرفه اینترنت) و ۱۷۷ (موافقتنامه سطح سرویس) کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری