کد خبر: 5395

معاون توسعه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از توزیع ۱۲۰ نوبت شیر از ابتدای سال تحصیلی در مدارس کشور خبر داد و گفت: با اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار در سال جاری توزیع شیر در سال تحصیلی آینده نیز همچنان در مدارس ادامه دارد.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، از ابتدای سال تحصیلی ۹۳-۹۴ مقرر شده تمامی مقاطع ابتدایی، متوسطه، مراکز شبانه روزی و حتی مدارس غیرانتفاعی و کودکان بی سرپرست نیز از شیر رایگان بهر مند شوند.

براساس مصوبه کمیته ملی شیر، اعتباري بالغ بر ۳۰۰ ميليارد تومان از منابع هدفمند كردن يارانه‌ها و ۱۵۰ ميليارد تومان از قانون بودجه سال ۹۳، به طرح توزيع شير در مدارس اختصاص یافته است.

توزیع ۷۰ نوبت شیر رایگان در مدارس از اول مهر

در این زمینه سید محمد بطحایی معاون توسعه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از توزیع ۷۰ نوبت شیر رایگان در مدارس کشور خبر داد و گفت: با اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار در سال جاری توزیع شیر در سال تحصیلی آینده نیز همچنان در مدارس ادامه دارد و هیچ مشکلی برای سال تحصیلی ۹۳-۹۴ نداریم.

طرح توزیع شیر رایگان در مدارس یکی از طرح‌هایی است که برای پوشش ضعف تغذیه کودکان و دانش‌آموزان در کشور اجرا می شود اما متاسفانه در سال گذشته با فراز و نشیب هایی همراه بود؛ به طوری که در برخی از استان های محروم از جمله هرمزگان سهمیه اختصاص داده شده به خوبی مدیریت نشد و و یا اصلا به دست جامعه هدف این طرح یعنی دانش آموزان نرسید.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری