کد خبر: 4901

استاندار قم گفت: در همه دنیا توسعه به عنوان یک اصل مهم شمرده می‌شود و در صورتی که مردم در برنامه‌های اجرایی جامعه با دولت مشارکت نداشته باشند توسعه میسر نمی‌شود.

خبرگزاری فارس: توسعه بدون مشارکت مردم امکان‌پذیر نیست

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصادق صالحی‌منش بعدازظهر امروز در نشست مشورتی مسئولین حوزه روستایی قم که در تالار معصومیه استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در همه مکاتب دنیا توسعه یک اصل است ولی به صورت اجمالی همه معتقدند که توسعه بدون عدالت ضربه‌پذیر است و در صورتی که مردم در برنامه‌های اجرایی جامعه با دولت مشارکت نداشته باشند توسعه میسر نمی‌شود.

وی بیان داشت: همواره روستاییان برای آبادانی کشور مسئولان را یاری کردند و کشوری را که به گندم نیازمند بود با توان خود این نیاز را به حداقل رساندند و این نشان‌دهنده نقش مردم است که اگر با حاکمیت همراه شود تدبیری اساسی در جامعه رخ می‌دهد.

استاندار قم ادامه داد: با همیاری مردم توانستیم هشت سال با دشمن بجنگیم و سرافرازانه از خاک میهن دفاع کنیم و اجازه ندهیم حتی یک سانتی‌متر از کشور در دست دشمن متجاوز قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خویش با بیان اینکه در حال حاضر کشور در خشکسالی شدیدی قرار گرفته است گفت: امسال بارندگی بسیار کمی در کشور صورت گرفته و این بحران در سال‌های بعد هم ادامه دارد.

صالحی‌منش آب را نعمتی الهی دانست و بیان کرد: بندگان موظف هستند که قدر این نعمت الهی را بدانند و به‌صورت بهینه از آن استفاده کنند.

استاندار قم ادامه داد: باید این را بدانیم که گناه و عصیان بندگان موجب کم‌آبی و خشکسالی شده است و باید در دعاهای خود از خداوند بخواهیم که نعمت خود را برای ما افزایش دهد.

صالحی‌منش خاطرنشان کرد: پیش از این نیز خشک‌سالی بوده و علما نماز باران خواندند و رحمت الهی بر بندگان نازل شد، شاید امروز نیز باید نماز باران بخوانیم و از خداوند بخواهیم رحمت خود را بر ما نازل کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری