کد خبر: 4887

رئیس اداره پیش‌بینی و تحقیقات اداره‌ کل هواشناسی استان قم از کاهش دما طی روزهای آتی خبر داد و گفت: هفته جاری از لحاظ پدیده وزش باد و گرد و خاک هفته نسبتا آرامی خواهد بود.

خبرگزاری فارس: هوای قم خنک می‌شود

به گزارش قم خبر ، محمدرضا قاضی در گفت‌وگو با فارس در قم آسمان امروز را کمی تا قسمتی ابری در اوایل شب با افزایش ابر پیش‌بینی کرد و گفت: در ارتفاعات رگبار،‌ رعد و برق پراکنده و وزش باد رخ خواهد داد همچنین حداکثر و حداقل دمای امروز 39 و 19 درجه سانتی‌گراد است.

وی در ادامه برای فردا نیز همین وضعیت هوا را پیش‌بینی کرد و گفت: این هفته روند افزایش دما را خواهیم داشت که این روند افزایشی تا سه‌شنبه دما را به 42 درجه سانتی‌گراد رسانده و تا پنج‌شنبه همین دما ثابت خواهد ماند.

رئیس اداره پیش‌بینی و تحقیقات اداره‌ کل هواشناسی استان قم از کاهش دما در روز جمعه خبر داد و اظهار کرد: هفته جاری از لحاظ پدیده وزش باد و گرد و خاک هفته نسبتا آرامی خواهد بود.

وی با بیان اینکه رطوبت هوای امروز بین 10 تا 35 درصد بوده و تا پایان هفته همین میزان رطوبت پیش‌بینی می‌شود، خاطرنشان کرد: امروز خنک‌ترین نقطه استان، شهر قم با حداقل 19 درجه سانتی‌گراد که در بامداد اتفاق افتاده، است.

قاضی با اشاره به 11 ایستگاه هواشناسی مختلف در استان قم گفت: این ایستگاه‌ها روزانه وضعیت جوی نقاط مختلف استان را از جهات مختلف مانند وزش باد، رطوبت دما و باران ثبت می‌کنند.

وی در پایان گفت: دمای حداکثر و حداقل نقاط مختلف به ترتیب سلفچگان 35 و 22، کهک 38 و 26، کوشک نصرت 39 و 26، جمکران 39 و 23،‌ راهجرد 32 و 21، کوه سفید 39 و 21  و نیروگاه حرارتی 38 و 21 درجه سانتی‌گراد است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری