وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افتتاح 3 هزار و 800 واحد مسکونی طرح مسکن امید مددجویان در هفته دولت خبر داد.

 

خبرگزاری فارس: افتتاح 3 هزار و 800 واحد مسکونی طرح مسکن امید مددجویان

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، علی ربیعی ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از پروژه 140 واحدی مسکن مددجویان بهزیستی استان قم اظهار کرد: دولت تدبیر و امید زمانی که کار خود را به صوت رسمی آغاز کرد با خدا عهد و پیمان بستیم حرکتی سالم، اعتدالی پاک همراه با شفافیت و راست‌گویی برای خدمت به مردم داشته باشیم.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم مدیریت کشور را در وضعیت بسیار دشواری بر عهده گرفت گفت: اگر چرخش به سمت تدبیر نبود اکنون باید نرخ بیش از 30 هزار تومان دلار را تجربه می‌کردیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه کشور در شرایط تحریم صفر به سر می‌برد بیان کرد: ایران در طی چهار سال رشد منفی 5.8 درصدی تورم را به سختی تحمل کرد ولی با تدبیر دولت اکنون این آمار به رشد منفی 1.2 درصد رسیده که این یک حرکت بسیار مثبت است و امیدواریم بتوانیم رشد مثبت 2.5 درصد را در کشور تجربه کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دولت برای عبور از بحران‌هایی که داشت در سه جهت برنامه‌ریزی کرد که مهم‌ترین آن سیاست خارجی ایران بود که باید با زبان توانمند مردم همراه با عزت گفت‌وگو می‌کردیم تا حقانیت خود را در عرصه جهانی اثبات کنیم.

*آمریکا نیازمند مذاکره با ایران است

وی با تأکید بر اینکه باید گفت‌وگوها به‌گونه‌ای پیش می‌رفت که مشکلات مردم بدون از دست دادن عزت و شرف ایرانی برطرف می‌شد تصریح کرد: امروز آمریکا به مذاکره و تفاهم با ایران نیازمند است.

ربیعی وضعیت امروز اسرائیل را در جامعه جهانی مورد هدف قرار داد و گفت: در هیچ برهه زمانی چهره اسرائیل در جهان سیاه نبود. امروز همه متوجه نسل‌کشی و بمباران‌های ناعادلانه اسرائیل بر سر خانواده‌های مظلوم و بی‌پناه مسلمان شدند و تمام کسانی که در مجامع بین‌الملل دست حمایت با او داده بودند به اجبار اسرائیل را محکوم می‌کنند.

وی گروه مذاکره کننده سیاست خارجی ایران را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: رهبر معظم انقلاب که از حامیان عزت و شرف ایران در جامعه بین‌الملل است برای عزت و موفقیت این گروه دعا می‌کنند که امیدواریم بتوانیم با سربلندی و عزت این مسیر را در جامعه بین الملل ادامه دهیم.

*تخصیص 70 هزار دلار تسهیلات بانک مرکزی برای پروژه‌های عمرانی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: دولت در بخش داخلی دو حرکت را آغاز کرد که در گام نخست دولت در تلاش است که تورم را در جامعه ریشه‌کن کند و در این راستا توانسته است رشد تورم را به صورت محسوس کنترل کند.

وی با اشاره به مذاکرات با بانک مرکزی برای ارائه تسهیلات به پروژه‌های تولیدی و عمرانی گفت: 70 هزار دلار تسهیلات برای کمک به بخش تولید و پروژه‌های عمرانی تسهیلات پرداخت می‌شود تا چرخه تولید و صنعت، حرکت کند.

ربیعی ادامه داد: دو طرح اشتغال به تصویب رسیده است که در سال 92 حدود 500 هزار شغل ایجاد شد که امیدواریم در سال جاری و سال آینده این رقم افزایش یابد.

وی مسیر سوم سیاست دولت را سیاست رفاهی دانست و گفت: طرح بیمه سلامت از جمله سیاست‌های دولت بود که با مطالعه و به صورت علمی انجام شد و تاثیرات مطلوبی را در جامعه برجای گذاشت.

*4میلیون و 800 هزار نفر بیمه شدند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: بیش از 6 میلیون نفر از مردم کشور زیر پوشش هیچ بیمه‌ای نبودند که پس از ثبت نام 4 میلیون و 800 هزار نفر ایشان دفترچه دریافت کردند و در سال‌های آینده این دفترچه‌ها به صورت کارت الکترونیکی تبدیل شده و اعتبار آن افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه مخارج تامین سلامتی بسیار سنگین است اظهار کرد: بسیاری از خانواده‌ها به دلیل داشتن یک بیمار و فقر ناشی از هزینه‌های درمان، بنیان خانواده ایشان متزلزل شد.

ربیعی در بخش دیگری از سخنان خویش، طرح توزیع سبد غذایی را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: دولت شمار 7.5 میلیون نفر جمعیت را برای دریافت سبد غذایی زیرپوشش قرار داد که از این شمار به 7 میلیون و 200 هزار نفر سبد غذایی داد.

وی با تاکید بر اینکه مشکلات توزیع سبد کالا که در گذشته وجود داشت برطرف شده است گفت: طرح شناسایی فقرا آغاز شده و به صورت جدی ادامه خواهد داشت که براساس این طرح، در هدفمندی یارانه‌ها به فقرا توجه خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امسال را سال تحول بهزیستی دانست و بیان کرد: در این سال تلاش می‌کنیم با حمایت از کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی مشکلات ایشان را برطرف و شعار بهزیستی در خانه را عملی کنیم. امیدواریم تا پایان سال 93 پشت نوبتی بهزیستی نداشته باشیم.

ربیعی اظهار کرد: می‌خواهم اعلام کنم در هفته دولت 3 هزار و 800 واحد مسکونی مددجویان به بهره برداری خواهد رسید و تا پایان سال نیز 20 هزار واحد مسکونی نیازمندان افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: طرح ایجاد مسکن مددجویان، طرح مسکن امید نام دارد که این طرح به صورت سلسله وار ادامه خواهد داشت که نماد این طرح با نظر معنوی رهبر آغاز می‌شود و دولت در آن سرمایه وارد می‌کند و جامعه نیز خیرین را در اجرای این طرح شریک خواهد کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: جامعه ایران باید به‌سمت خیر جمعی پیش برود و همه باید به هم کمک کنیم و افتتاح مسکن مددجویان حاصل خیر جمعی دولتی و خیرین است.

*افزایش 120 تخت به بیمارستان امام رضا (ع)

ربیعی با اشاره به ایجاد چند طرح در قم خاطرنشان کرد: بیمارستان امام رضا (ع) که بیمارستان کارگری در قم محسوب می‌شود به 120 تخت مجهز می‌شود؛ همچنین طرح ایجاد هتل هما برای حفظ شئون زائرین قمی و احداث زائرسرای مددجویان کل کشور از جمله طرح‌هایی است که در قم اجرایی شده و در راستای اجرای طرح زائرسرا دولت مبلغ 500 میلیون تومان اختصاص داده است که مابقی هزینه‌ها با کمک خیرین تامین می‌شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری