کد خبر: 4458

اصولا کاربرد این روش در موارد ضروری و برای محدوده های خطرناک جاده های برون شهری است.

خط‌کشی ارتعاشی خیابان‌ها و سلامت روانی

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، متاسفانه چندی است که در برخی مناطق شهرداری تهران از جمله شهرداری منطقه چهار به شکل غیراصولی و بدون رعایت ضرورت انجام کار و بدون توجه به تهدید سلامت روانی شهروندان (ناشی از آلودگی صوتی)، اقدام به نصب خط کشی اکستروژن (ارتعاشی) در روی آسفالت خیابان‌های واقع در مناطق مسکونی شده است.

این در حالی است که اصولا کاربرد این روش در موارد ضروری و برای محدوده های خطرناک جاده های برون شهری است. لکن بدون توجه به این موضوع و به شکل سلیقه ای و افراطی، در بسیاری از خیابانهای مناطق مختلف تهران از جمله منطقه چهار (بعنوان مثال خیابان هنگام و کنارگذر همت منتهی به چهارراه استقلال) از این مساله استفاده شده که خصوصاَ در ساعات پایانی شب، بدلیل عبور و مرورخودروها از روی آن، موجب تولید صداهای بسیار ناهنجار و عذاب آوری شده و سلامت روانی ساکنین مناطق مسکونی پیرامونی را تحت الشعاع قرار داده است.

این در حالی است که همواره صحبت از ایمنی و بهداشت بصورت توامان مطرح می گردد و نه صرفا ایمنی، بدون توجه به بهداشت و سلامتی! شکی نیست که برای حل یک مشکل، نباید بگونه ای عمل گردد که معضل مضاعف دیگری ایجاد شود.

افراط در نصب این خط کشی های ارتعاشی تا حدی است که در برخی سربالایی ها نیز این هاشورها نصب شده است. بعنوان مثال خیابان هنگام- بالاتر ازچهار راه استقلال، همینطور در رمپ خروجی اتوبان زین الدین به سمت چهار راه استقلال در چندین نقطه احداث شده که آلودگی صوتی بسیار زیادی را در ساعات استراحت ایجاد نموده و به مثابه یک کارخانه پر سر و صدا در منطقه مسکونی از ساکنین سلب آرامش نموده است .

به نظر می‌رسد نیاز باشد مسوولین محترم شهرداری و شورای شهر خصوصاَ معاونت حمل و نقل، و همچنین پلیس راهور، بازنگری جدی را در میزان ، نوع و محل نصب خط کشیهای ارتعاشی خصوصاَ در مناطق مسکونی مد نظر قرار بدهند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری