مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قم از کلنگ‌زنی پروژه خیری مدرسه امام هادی(ع) 15 مرداد امسال در روستای مبارک‌آباد قم خبر داد.

خبرگزاری فارس: کلنگ‌زنی پروژه خیری مدرسه امام هادی(ع) در روستای مبارک‌آباد قم
به گزارش قم خبر ، محسن پورگلیان در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اداره‌کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قم اظهار کرد: این اداره توسعه و تجهیز ساختمان‌های مدارس را بر عهده دارد و برای استقرار اماکن آموزشی بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: این اداره در زمینه تهیه نقشه‌های ساختمانی، احداث بنای مدارس و سایر ساختمان‌های آموزشی و پرورشی، تجهیز ساختمان‌های مذکور به وسایل مورد نیاز و تعمیر آنها اقدام می‌کند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قم با اشاره به مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان قم گفت: مجمع خیرین مدرسه‌ساز یک نهاد خیریه مردمی بوده که دارای ساختار تشکیلاتی هیئت مدیره و هیئت امناء است.

وی خاطرنشان کرد: مجمع خیرین متشکل از معتمدان و مسئولان و با نظارت جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور در راستای احداث، توسعه و تجهیزات مدارس و دیگر فضاهای مورد نیاز آموزش و پرورش استان فعالیت می‌کند.

پورگلیان با اشاره به اقدامات مجمع خیرین مدرسه‌ساز گفت: مشارکت در احداث 87 مدرسه با 846 کلاس و 126 هزار و 798 مترمربع زیربنا از جمله اقدامات این مجمع است.

وی احداث 38 باب نمازخانه در مدارس قدیمی با مساحت 6 هزار و 208 مترمربع زیربنا، احداث 12 مورد سالن ورزشی و کتابخانه و کارگاه با 8 هزار و 785 مترمربع و اهدای 84 قطعه زمین و خانه مسکونی برای احداث مدرسه با مساحت 283 هزار 191 مترمربع را از اقدامات دیگر مجمع خیرین مدرسه‌ساز ذکر کرد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قم از کلنگ‌زنی پروژه خیری مدرسه امام هادی(ع) در روز 15 مرداد خبر داد و افزود: این پروژه دارای زمینی به مساحت هزار و 968 متر مربع و زیربنای ساختمان هزار و 200 متر مربع در روستای مبارک‌آباد است و 12 کلاس برای این مدرسه در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: بانی زمین این پروژه دهیاری و شورای اسلامی روستا است و حاج سید شهاب‌الدین صحفی به عنوان خیر احداث پروژه را به عهده دارد.

مراسم کلنگ‌زنی پروژه خیری مدرسه امام هادی(ع) 15 مرداد امسال در روستای مبارک‌آباد قم با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان قم و مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قم برگزار می‌شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری