معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان قم از راه‌اندازی طرح جدید «sos» در استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: راه‌اندازی طرح جدید «sos» توسط جمعیت هلال‌احمر قم

به گزارش قم خبر ، حیدر داوودی در گفت‌و‌گو با فارس به برنامه‌ها و کارگاه‌های آموزشی در راستای آموزش‌های تخصصی، عمومی و تکمیلی اشاره کرد و گفت: در این راستا برای داوطلبانی که شرایط لازم را دارند دوره‌های عمومی و تخصصی برگزار شده است به این ترتیب این افراد به صورت تیم‌های امدادی برای زمان‌های بحرانی آماده خدمت‌رسانی به مردم می‌شوند.

وی توجه به خودامدادی را مهم دانست و اظهار کرد: افراد با فراگیری مهارت‌های لازم توان مقابله با شرایط خاص و بحرانی را پیدا می‌کنند و به راحتی از عهده بروز مشکلات احتمالی برمی‌آیند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان قم به مانورهای یک‌روزه اعضا اشاره کرد و افزود: داوطلبان در این مانورها با نحوه مقابله و برخورد با حوادث آشنا می‌شوند.

داوودی به حضور بانوان و آقایان در این برنامه‌ها اشاره کرد و ادامه داد: مربیان امداد و نجات، امدادگران و نجاتگران خانم و آقا از اعضای این گروه‌ به شمار می‌روند.

وی با اشاره به برنامه‌های اجرا شده توسط گروه امداد و نجات خاطرنشان کرد: حضور در راهپیمایی روز قدس، شب‌های احیا، اکیپ‌های نوروزی در نوروز، برگزاری جشن‌های نیمه شعبان و ... از جمله برنامه‌هایی بوده که جوانان هلال‌احمر در آن حضور فعال داشته‌اند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان قم با اشاره به استقرار هلیکوپتر، آمبولانس‌ها و ماشین‌های نجات در ایام نیمه شعبان اضافه کرد: استفاده از هلیکوپتر منجر به افزایش دید مستقیم میزان تردد در جاده‌ها به صورت هوایی خواهد شد و به این طریق مشکلات از طریق هوا رصد می‌شود.

داوودی یادآور شد: جمعیت جوانان هلال‌احمر استان در هر زمان که اتفاق خاصی رخ دهد حضور به عمل رسانده و نقش گسترده و موثری در برقراری آرامش در جامعه دارند.

وی با اشاره به عملکرد جمعیت هلال‌احمر استان قم تصریح کرد: جمعیت هلال‌احمر استان از بهترین واحدهایی است که عملکرد مطلوبی در اعیاد نیمه شعبان داشت.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان قم برگزاری دوره‌های ویژه نجات در جاده، اسکان اضطراری در کوهپیمایی‌ها، دوره تربیت مربی درجه سه و همچنین آموزش 30 نفر در یک دوره تخصصی را از دیگر فعالیت‌های امداد و نجات هلال‌احمر استان برشمرد.

داوودی با اشاره به حضور سه هزار امدادگر داوطلب در استان قم اظهار کرد: در زمان‌های بحرانی و حساس نیروها به شهرهای مرکزی، سمنان، تهران، اصفهان، البرز و قزوین اعزام می‌شوند و در حقیقت جمعیت هلال‌احمر استان معین شهرهای دیگر است.

وی به برنامه‌های دیگر این مرکز اشاره کرد و افزود: ساماندهی تجهیزات امداد و نجات، اجرای برنامه‌های توان‌افزایی و همچنین برگزاری جلسات توجیهی برای افرادی که در گذشته آموزش دیده‌اند از دیگر برنامه‌های مرکز امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان قم اضافه کرد: مانور صفر کشوری، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و فعال‌سازی دو سامانه ارتباطی 112 با هدف رفع مشکلات از برنامه‌های دیگر این مرکز است.

داوودی به یکی دیگر برنامه‌های این مرکز اشاره کرد و ادامه داد: در این جلسات برنامه‌های لازم در راستای عملیات‌های اساسی کشور مصوب می‌شود.

داوودی تاکید کرد: جوانان داوطلب تاکنون توانسته‌اند 800 تصادف و حادثه را در سطح استان پوشش دهند.

وی به طرح جدید «sos» اشاره کرد و گفت: این طرح برای نخستین‌بار به صورت پایلوت در حال اجرا است و در آن آتش‌نشانی و هلال‌احمر با همکاری نهادها و سازمان‌های مختلف به صورت مشترک به خدمت‌رسانی می‌پردازند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان قم خاطرنشان کرد: این سیستم جنبه خدماتی دارد و در این خصوص زیرساخت‌ها و برنامه‌ها تا حدودی هماهنگ و آماده شده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری