عضو شورای اسلامی شهر قم گفت: لازم است همه شهروندان اصول سبک زندگی اسلامی را به ویژه در زمینه نگهداری فضای شهری رعایت کنند.

خبرگزاری فارس: لزوم رعایت اصول سبک زندگی اسلامی توسط همه شهروندان

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، مصطفی ملایی صبح امروز در ابتدای جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم اظهار کرد: بر اساس تحقیقات صورت گرفته، در میان قشر زحمت‌کش پاکبان، از سال 91 تاکنون چهار نفر امانت‌دار وجود داشته‌اند به این ترتیب که مبالغی را یافته و به صاحب آن تحویل داده‌اند و همچنین شش نفر در این میان بر اثر حوادث درگذشته‌اند.

وی افزود: طی این زمان بر اثر حوادثی 10 نفر پاکبان نیز دچار آسیب‌دیدگی منجر به بستری داشته‌اند؛ در میان تاکسی‌داران هم 204 نفر تاکسی‌دار امانت‌دار داشته‌ایم.

عضو شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه در میان کارکنان شهرداری هشت نفر بوده‌اند که در زمینه حفظ قرآن فعالیت داشته‌اند گفت: یک نفر حافظ کل قرآن، یک نفر حافظ 20 جزء و 6 نفر حافظ یک تا هشت جزء قرآن هستند.

وی ادامه داد: به عنوان یک شهروند در زمینه سبک زندگی اسلامی، مجموعه باورهای ما به یک قشر در همین ابعاد بیان می‌شود؛ به عنوان یک شهروند باید بدانیم پیامبر اکرم(ص) کسی بود که با وجود برتری بر همه انسان‌ها، بر دست کارگران بوسه می‌زد.

ملایی خاطرنشان کرد: باید به این امر توجه داشته باشیم تولید یک زباله و بیرون انداختن آن از پنجره ماشین موجب می‌شود یک انسان که اشرف مخلوقات است خم شود و آن را از روی زمین بردارد تا شهری پاکیزه را برای دیگران فراهم کند.

عضو شورای اسلامی شهر قم با اشاره به لزوم نگاه و رویکرد ویژه به اقشار زحمت‌کش گفت: در نگهداری فضای شهری نیازمند تولید کمتر زباله و حرمت قائل شدن برای پاکبانان و دیگر زحمت‌کشان خدمات شهری هستیم.

وی اضافه کرد: به عنوان یک شهروند باید فرهنگ همدلی را درک و تقویت کنیم؛ پاکبانان در زمان استراحت ما در حال نظافت شهری هستند و به همین دلیل وظیفه ماست که احترام ویژه‌ای برای آنها قائل باشیم.

ملایی با بیان اینکه رعایت اصول سبک زندگی اسلامی در نگهداری فضای شهری از سوی همه شهروندان ضروری است عنوان کرد: این یکی از تکالیف کسانی است که دین اسلام را پذیرفته‌اند.

عضو شورای اسلامی شهر قم در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت آمار و اطلاعات و استفاده صحیح از آنها اشاره کرد و گفت: مدیریت شهری قم باید توجه ویژه‌ای به آمار و اطلاعات داشته باشد و بر همان اساس نسبت به شاخص‌گذاری، تحلیل و تصمیم‌گیری‌ها اقدام کند.

وی افزود: شورای شهر هم به همین روش می‌تواند لوایح گوناگون را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد و دلایل رد یا تصویب گروهی آنها را بیابد.

ملایی با بیان اینکه تصمیم‌گیری بر اساس نتایج آماری اثرگذاری بهتری هم دارد گفت: پیشنهاد می‌شود شورای شهر با توجه ویژه به آمار و ارقام و ارزیابی صحیح آنها نسبت به تصمیم‌گیری‌های آتی اقدام کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری