کد خبر: 3436

محققان علوم پزشکی در مرکز تحقیقات سرطان امریکا اعلام کردند قرار گرفتن در تاریکی که تولید هورمون ملاتونین را متوقف می کند ، سرطان های مقاوم سینه در برابر داروها را مهار می کند.

به گزارش قم خبر واحد مرکزی خبر به نقل از پایگاه خبری یورک الرت در اینترنت خبر داد ، دانشمندان این دانشگاه در مقاله ای در شماره اخیر نشریه تحقیقات سرطان اعلام کردند تاریکی ، تولید این هورمون را که برای تداوم تولیدش به نور نیاز دارد ، متوقف می کند و به این ترتیب می توان سرطان های مقاوم سینه در برابر داروی معروف تاموکسی فن را مهار کرد.


دکتر استیون هیل و دکتر دیوید بلاسک در مطالعه ای ، نقش ملاتونین و موثر بودن آن را بر روی سرطان های سینه به درمان با تاموکسی فن بررسی کردند.

این محققان می گویند با قرار دادن حیوانات آزمایشگاهی مبتلا به سرطان سینه در تاریکی که به مدت ۱۲ ساعت طول کشید موفق شدند تولید هورمون ملاتونین را متوقف و به این ترتیب ، روند پیشرفت سرطان سینه را مهار کنند.

محققان می گویند این روش تحقیقی ، امیدها را برای درمان انواع مقاوم به درمان سرطان سینه ، هموار می کند.

هنگامی که سلول‌ها توانایی تقسیم و رشد عادی خود را از دست می ‌دهند این موضوع منجر به تسخیر، تخریب و فاسد شدن بافت‌های سالم می ‌شود و در نهایت ، سرطان ایجاد خواهد شد.

از اجتماع این سلول‌های سرطانی و تخریب سلول‌های بافت‌های سالم توده ‌ای به نام تومور ایجاد می‌شود.

اگر تومور به لایه‌‌ای محدود ختم شود و به سایر بافت‌ها و ارگانها سرایت نکند تومور خوش ‌خیم (غیرسرطانی‌) است و اگر تومور گسترده شده یا به طور بالقوه قابلیت پخش شدن و احاطه کردن سایر بافتها و ارگانها را داشته باشد بدخیم یا سرطانی نامیده می‌شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری