کد خبر: 3084

آیت الله سبحانی:

قم خبر: آیت الله سبحانی گفت: متاسفانه گاهی در ماه رمضان می بینم که برخی از جوانان در ملاء عام تظاهر به روزه خواری می کنند که نیروی انتظامی باید با چنین مواردی برخورد کند.

به گزارش قم خبر، آیت‌الله جعفر سبحانی ظهر امروز در جلسه تفسیر سوره زمر که در مجتمع عالی فقه برگزار شد، با اشاره به برنامه های مشرکان برای مخالفت با پیامبر (ص) اظهار کرد: اولین برنامه مشرکان برای مخالفت با پیامبر (ص) تهمت زدن به ایشان بود، درتاریخ هم هر مصلحی که به دنبال اصلاح در جامعه بوده است، سریع از سوی برخی افراد مورد تهمت قرار گرفت، مشرکان به پیامبر (ص) تهمت هایی همچون ساحر، کاهن و مجنون را نسبت دادند، اما این برنامه روی افراد زیادی تاثیر نگذاشت.

وی تصریح کرد: برنامه دیگر مشرکان اذیت کردن پیروان پیامبر (ص) بود، مشرکان تازه مسلمانان را مورد شکنجه قرار می دادند تا آنها از اسلام دست بکشند، اما آنها از اسلام دست برنمی داشتند، به خاطر فشار مشرکان، برخی از مسلمانان مجبور شدند که به حبشه مهاجرت کنند.

استاد عالی حوزه علمیه قم محاصره اقتصادی را برنامه دیگر مشرکان برای مخالفت با پیامبر (ص) دانست وافزود: مشرکان در این برنامه هر گونه داد و ستد با پیامبر (ص) و مسلمانان را ممنوع اعلام کردند و محل زندگی مسلمانان به محلی به نام شعب ابوطالب محدودشده بود، شب ها مردم مکه صدای ناله کودکان مسلمانان را به سبب گرسنگی می شنیدند، اما توجهی نمی کردند، در نهایت این برنامه مشرکان شکست خورد و آنها مجبور به برداشتن این محاصره شدند.

مفسر قرآن کریم با اشاره به ترور پیامبر (ص) گفت: مشرکان در نهایت ترور پیامبر (ص) را تنها راه ممکن برای متوقف کردن اسلام دیدند و برنامه ای را برای ترور پیامبر(ص) در منزل ایشان چیدند، اما در شب حمله، امام علی (ع) در بستر پیامبر (ص) خوابید و برنامه مشرکان ناکام ماند.

آیت الله سبحانی با اشاره به آخرین برنامه مشرکان بر ضد پیامبر (ص) بیان کرد: مشرکان زمانی که تمام برنامه هایشان در مخالفت با پیامبر (ص) شکست خورد، این مطلب را عنوان کردند که چون پیامبر (ص) فرزند ندارد، لذا با مرگ او دعوتش خاموش می شود، اما قرآن در پاسخ به مشرکان جواب داد که با مرگ پیامبر (ص) اسلام از بین نمی رود، این عالم هم تنها به دنیا محدود نمی شود و پس از این دنیا، سرای دیگری به نام آخرت وجود دارد که جایگاه مشرکان در آن سرا، جهنم است.

استاد عالی حوزه علمیه قم ایمان وعمل صالح را توام با یکدیگر دانست و افزود: انسان علاوه بر ایمان باید عمل نیک را انجام دهد، ایمان به تنهایی انسان را نجات نمی دهد، متاسفانه گاهی در ماه رمضان  و در شهر قم می بینم که برخی از جوانان در ملاء عام تظاهر به روزه خواری می کنند که نیروی انتظامی باید با چنین مواردی برخورد کند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به آثار مخرب شبکه های ماهواره ای خاطرنشان کرد: ماهواره در خانه ای که وارد می شود، عقیده یا اخلاق اعضای آن خانواده را مورد هدف قرار می دهد، البته ماهواره یک ابزار است، اما کاربرد امروز ماهواره در جهت گسترش فساد است و اکثر شبکه های ماهواره ای مخرب هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری