کد خبر: 2739

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت از آغاز دور جدید اعزام‌های عتبات عالیات از امروز خبر داد.

به گزارش قم خبر به نقل از پایگاه خبری سازمان حج و زیارت، محسن نظافتی با بیان اینکه نخستین گروه زائران ایرانی امروز به زیارت عتبات عالیات مشرف می شوند و لیالی قدر را در کربلای معلی یا نجف اشرف خواهند بود، گفت: بعد از توقف ۱۵ روزه اعزام‌های عتبات عالیات از ابتدای ماه مبارک رمضان هم اکنون ستادهای خدمات رسانی به زائران در عراق فعال شده و آماده خدمت رسانی هستند.


مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه اعزام‌های عتبات عالیات تنها به صورت هوایی انجام خواهد شد ،افزود: در روز اول اعزام‌ها ۵۰۰ زائر در قالب ۱۲ کاروان طی ۲ پرواز به عتبات عالیات اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه هزینه سفر به عتبات در مرحله جدید اعزام‌ها هشت تا ۱۰ درصد کاهش یافته است، توضیح داد: این رقم در ایام ماه مبارک رمضان ۱۶ تا ۲۰ درصد است.

نظافتی با اشاره به اینکه اعزام‌های مرحله جدید از ۸ ایستگاه پروازی در کشور به سمت نجف اشرف انجام می‌شود، ادامه داد: در مرحله جدید اعزام‌های عتبات عالیات زیارت کاظمین همچنان در برنامه سفر نیست و متقاضیان سه روز در کربلا و چهار روز در نجف یا بالعکس اقامت می کنند.

وی در خصوص بسته‌های سفر ۳ روزه و روزه۴ اظهار داشت: اعزام زائران در قالب این بسته‌ها بعد از ماه مبارک رمضان انجام خواهد گرفت.

نظافتی ادامه داد : اولین پروازهای دور جدید اعزام های عتبات عالیات فردا از فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) تهران و فرودگاه کرمان انجام خواهد گرفت.

نام نویسی متقاضیان در کاروان‌های مرحله جدید عتبات عالیات از ۱۰ تیر ماه آغاز شده و ثبت نام در کاروان‌ها همچنان ادامه دارد.

مرحله جدید اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات از امروز آغاز شده و تا چهارم مهر ماه ادامه خواهد داشت.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری