کد خبر: 2641

همزمان با سر به سر شدن تولید و مصرف و ثبت رکورد جدید مصرف برق در کشور، وزارت نفت رسما از کاهش تحویل سوخت مایع شامل گازوئیل و نفت کوره به نیروگاه های کشور در دومین هفته فصل تابستان خبر داد.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، وزارت نیرو امروز با انتشار گزارشی از ثبت یک رکورد جدید مصرف برق در کشور خبر داد به طوری‌که برای نخستین بار در تاریخ صنعت برق ایران مصرف این انرژی پاک س از مرز ۴۷ هزار مگاوات عبور کرد.


آمارهای مدیریت شبکه برق کشور نشان می دهد که ساعت ۱۵ بعد از ظهر روز گذشته شنبه ۲۱ تیر ماه پیک مصرف برق با افزایشی بیش از ۶۸۰۰ مگاواتی به ۴۷ هزار و ۵۲۱ مگاوات رسیده است.

بر این اساس با اوج گیری مصرف برق تابستانی کشور، ذخیره برق نیروگاه ها به حدود ۳۴۷ مگاوات کاهش یافته است.

در همین حال مسئولان وزارت نیرو توان عملیاتی تولید برق با در نظر گرفتن کل نیروگاه‌های حرارتی، برقآبی و اتمی را حدود ۴۹ هزار مگاوات عنوان می کنند و پیش بینی می شود در صورت افزایش دمای هوا خاموشی‌هایی در سطح شبکه برق به وقوع بپیوندد.

همزمان با سر به سر شدن تولید و مصرف و ثبت رکورد جدید مصرف برق در کشور، وزارت نفت رسما از کاهش تحویل سوخت مایع شامل گازوئیل و نفت کوره به نیروگاه های کشور در دومین هفته فصل تابستان خبر داده است.

وزارت نفت امروز در گزارش خود آورده است: نیروگاه‌ها در هفته منتهی به ٢٠ تیر ماه بیش از ١٥ میلیون لیتر سوخت کمتر از هفته منتهی به ١٣ تیر مصرف کرده اند.

آمارها نشان می دهد که مصرف گازوئیل منتهی به ٢٠ تیرماه در مقایسه با هفته پیش ( ٧٧٠ میلیون و ٦٠٠ هزار لیتر) ٢٤ میلیون و ٥٠٠ هزار لیتر کاهش یافته است. برپایه همین آمارها، نفت کوره نیز در بازه زمانی چهاردهم تا بیستم تیرماه نسبت به هفته قبل از آن (٢٧٩ میلیون و ٨٠٠ هزار لیتر) ٢١,٢ میلیون لیتر کاهش داشته است.

در همین حال مسئولان وزارت نیرو امروز با اشاره به ثبت رکورد مصرف ۴۷۰۰۰ مگاوات مصرف برق در تابستان سالجاری جیره‌بندی برق تابستانی منازل را فعلا منتفی اعلام کرده و هشدار داده اند: حدود ۶۶ درصد مخازن گازوئیل و ۴۵ درصد مخازن نفت کوره نیروگاه ها خالی است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری