کد خبر: 2482

معاون وزیر بهداشت از مشوق زایمان بی درد برای مادران ایرانی خبر داد و برنامه‌های وزارت بهداشت برای افزایش زایمان طبیعی را تشریح کرد.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، محمد حاجی آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به بالا بودن آمار سزارین در کشور، از برنامه‌های این وزارتخانه برای کاهش سزارین و افزایش زایمان طبیعی خبر داد و اظهار داشت: آمار سزارین در کشور غیرمنطقی بالا رفته است، برای این که بتوانیم آمار ۵۴ درصدی زایمان به روش سزارین را در کشورمان پایین بیاوریم، می بایست برنامه های تشویقی در نظر بگیریم.

حاجی آقاجانی از حذف فرانشیز زایمان به عنوان یکی از این مشوق‌ها نام برد و گفت: مشوق دوم، بحث بازسازی بلوک‌های زایمان و و زایشگاه‌ها و ایجاد فضاهای اختصاصی برای مادران است.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه مشوق سوم برای مادران زایمان بی درد است، افزود: بحث بعدی در راستای سیاست‌های تشویقی بسته زایمان طبیعی، توانمندسازی مادران در قالب برگزاری ۸ جلسه آموزشی است.

وی از ایجاد صندوق ترویج زایمان طبیعی در قالب طرح تحول نظام سلامت خبر داد و بیان داشت: از محل هدفمندی و زایمان‌هایی که انجام می‌شود، رقمی به این صندوق خواهد رفت. از محل این صندوق که زیر نظر روسای دانشگاه‌ها و بخش‌ها قرار دارد، برای بازسازی زایشگاه‌ها، فرهنگ سازی و آموزش مادران استفاده می‌شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری