کد خبر: 2391

مدیر انتشارات سفیر اردهال: از سال گذشته تاکنون ۱۴۰ عنوان کتاب منتشر نموده‌ایم که ۷۰ عنوان از آنها مرتبط با نسخ خطی طب سنتی و کهن بوده است. کار تصحیح کتب قدیمی طب سنتی را انجام داده‌ایم و در حال تدوین منابع طب سنتی هستیم.

به گزارش قم خبر ، سیدحسین عابدینی مدیر انتشارات سفیر اردهال در گفت‌وگو با فارس، به تدوین منابع طب سنتی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر متون و نسخ خطی طب سنتی را نیز منتشر می‌کنیم، از سال گذشته تاکنون ۱۴۰ عنوان کتاب منتشر نموده‌ایم که ۷۰ عنوان از آنها مرتبط با نسخ خطی طب سنتی و کهن بوده است.

وی افزود: کار تصحیح کتب قدیمی طب سنتی را انجام داده‌ایم و در حال تدوین منابع طب سنتی هستیم.

عابدینی علت اقبال مردم به کتاب‌های طب سنتی را اینطور بیان کرد: با توجه به وجود مشکلات و بیماری‌های گوناگون، مردم دنبال راهی هستند که بتوانند از سد این مشکلات و بیماری‌ها عبور کنند و کتاب‌ها نیز در این میان نقش مهمی ایفا می‌کنند. طب سنتی و کتاب‌های مرتبط با آن از همین طیف است.

مدیر انتشارات سفیر اردهال گفت: افزایش رویکرد مردم به به روش‌های زندگی سنتی، در حوزه کتاب نیز نفوذ کرده و جامعه کتاب‌خوان به کتاب‌های مرتبط با طب سنتی مراجعه می‌کنند. بکر بودن زمینه انشار کتاب در موضوع طب سنتی از دلایلی بود که به صورت تخصصی وارد این زمینه شویم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری