کد خبر: 2020

التهاب لثه، باقی ماندن غذا بین دندان ها، عفونت های تنفسی، سینوزیت، مشکلات گوارشی، بیماری دیابت، استفاده از غذاهای گوگرددار مثل سیر و پیاز و سیگارکشیدن از دلایل بوی بد دهان هستند. اولین پیشنهاد ما مصرف جعفری است.

به گزارش قم خبر به نقل از شبکه خبر، بوی بد و نامطبوع دهان هم برای خودتان و هم برای دیگران آزار دهنده است. این مساله آنقدر جدی است که می تواند روی ارتباط شما با دیگران تاثیر بگذارد.

اما شما با چند راهکار خانگی می‌توانید این بیماری را درمان کنید. پیشگیری و درمان بوی بد دهان فقط زمانی ممکن است که فضای دهان را پاک کنید و مواد سمی و تاثیرگذار روی بزاق را کاهش دهید. اولین پیشنهاد ما مصرف جعفری است.اگر بوی بد دهان بخاطر نخوردن غذا و خستگی است کمی جعفری بخورید.

جعفری منبع غنی از کلروف ویک خوشبوکننده طبیعی دهان است. این سبزی هم چنین مثل یک خنک کننده طبیعی در دهان احساس تازگی و تمیزی ایجاد می‌کند. برگ جعفری را مثل آدامس بجوید تا بوی بد دهان از بین برود و استفاده از سیب بعد آن برای درمان بوی دهان بسیار موثر است. جعفری، همچنین تحریک کننده اشتها هست و به هضم غذا نیز کمک می‌کند.

با جوش شیرین مسواک کنید چون این ماده بو را جذب می‌کند و خواص ضد باکتریایی دارد.کمی جوش شیرین را روی مسواک بریزید و دندان و زبان را مسواک بزنید و تاثیر آن را ببینید.

بعد از هر وعده غذایی از میخک، رازیانه یا هل استفاده کنید. این گیاهان با خواص ضد میکروبی به بوی خوش دهان کمک می‌کنند.کرفس هم برای خوش بو کردن دهان مفید است.

اگر می‌خواهید بعد از خواب دهان بوی بدی ندهد قبل از خواب شبانه کمی عرق نعنا یا برگ نعنا بخورید. پونه هم همین خاصیت را دارد. این دو گیاه روی گوارش و سلامت معده و هضم غذا تاثیر دارند و به همین دلیل مانع ایجاد بوی بد در دهان می‌شوند.

ترکیب انجیر و عسل برای خوشبو شدن دهان یک راهکار ساده خانگی است. در برنامه غذایی صبحانه حتما از عسل و انجیر خشک استفاده کنید.

قهوه نیز باعث خنثی شدن یا کاهش باکتری هایی در دهان می‌شود که فعالیت آنها از عوامل ایجاد بوی ناخوشایند در دهان است. البته نوشیدن زیاد قهوه به دلیل خشکی دهان ممکن است اثر عکس داشته باشد؛ پس در مصرف آن زیاده روی نکنید. آب هم به پاک شدن دندان ها و جلوگیری از پوسیدگی آنها کمک می‌کند و هم از خشکی دهان جلوگیری می کند به همین دلیل بوی بد دهان را نیز رفع می‌کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری