کد خبر: 16038

پس از سرگردانی ۸ ساعته ۱۰۷ مسافر پرواز روز گذشته مشهد ـ نوشهر بین زمین و آسمان، امروز هم برای دومین‌بار همان مسافران دچار دردسر جدی شدند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، روز گذشته در پی پرواز هواپیمایی شرکت آسمان از فرودگاه شهید سید عبدالکریم هاشمی‌نژاد مشهد به مقصد نوشهر، شرایط به‌گونه‌ای رقم خورد که مسافران به‌ مدت حدود هشت ساعت بین زمین و آسمان دچار سرگردانی و رعب و وحشت شدند.

با توجه به اینکه این پرواز با تأخیر یک‌ساعته انجام شده بود و مسافران در فرودگاه نیز دچار سردرگمی شدیدی بودند اما بالاخره پرواز به سمت نوشهر انجام شد؛ هواپیما پس از رسیدن به آسمان نوشهر و زمانی که قصد فرود در فرودگاه نوشهر را داشت، در فاصله حدود ۱۰۰ متری باند فرودگاه و قبل از به زمین نشستن به یک باره اقدام به اوج گرفتن کرد و به سمت فرودگاه مبدأ در مشهد تغییر مسیر داد.

پس از فرود مجدد هواپیما در فرودگاه مشهد و پس از حدود دو ساعت سرگردانی مسافران، هیچ مسئولی از شرکت هواپیمایی آسمان، پاسخگوی مشکل به‌وجودآمده نبود تا در نهایت بار دیگر هواپیما به سمت گرگان پرواز کرد اما در گرگان نیز به‌دلیل وزش شدید باد امکان فرود هواپیما میسر نبود و باز هم هواپیما به سمت فرودگاه مشهد تغییر مسیر داد.

به گزارش جهان، با هزینه‌ای که میلیاردی برای نصب دستگاه کمک ناوبری در فرودگاه نوشهر شد و در اسفندماه گذشته به‎طور رسمی مورد بهره‌برداری رسید و به‌دنبال آن زمین‌های مردم در اطراف فرودگاه نوشهر تا مرز ارتفاع صفر تغییر کاربری داده شد اما این هواپیما نتوانست در باند فرودگاه نوشهر به زمین بنشیند.

* دومین پرواز وحشتناک برای مسافران مازندران

امروز هم همان هواپیما که حامل ۱۲۰ مسافر بود، ساعاتی قبل از فرودگاه مشهد به مقصد نوشهر برای بار دوم به پرواز درآمده بود، باری دیگر دچار دردسر جدی برای نشستن در این فرودگاه شد.

حسن خوئی یکی از مسافران این پرواز، گفت: بلیط خریداری‌شده ما از مشهد به مقصد فرودگاه نوشهر بود، هواپیما با ۱۲۰ مسافر در فرودگاه دشت‌ناز ساری فرود آمد و همه را پیاده کردند.

وی افزود: در حال حاضر تمامی مسافران پرواز شماره ۶۰۴ در فرودگاه دشت‌ناز ساری سرگردان هستند و هیچ‌کس نیز پاسخ‌گوی سرگردانی مسافران نیست.

این مسافر درباره علت فرود نیامدن هواپیما در باند فرودگاه نوشهر، بیان کرد: وقتی به آسمان نوشهر رسیدیم، قرار شد تا هواپیما بر روی باند فرودگاه نوشهر به زمین بنشیند اما خلبان هواپیما از فرود آمدن بر روی باند فرودگاه نوشهر خودداری کرد و از طریق بلندگوی کابین خود، دلیل این امر را نامساعد بودن شرایط جوی برای فرود هواپیما اعلام کرد.

خوئی خاطرنشان کرد: پس از انصراف از فرود در فرودگاه نوشهر به‌سمت فرودگاه دشت‎ناز ساری حرکت کردیم و در آنجا با توجه به اینکه شرایط آب‌وهوایی به مراتب بسیار بدتر از شرایط آب‌وهوای نوشهر بود اما هواپیما بدون مشکل بر روی باند فرودگاه به زمین نشست و اکنون تمامی مسافران سرگردان و بلاتکلیف در این فرودگاه به‌سر می‌برند.

وی با انتقاد از این وضعیت پیش‌آمده، تصریح کرد: دستگاه کمک ناوبری فرودگاه نوشهر که برای نصب و راه‌اندازی آن تبلیغات بسیار زیادی کرده بودند، کارآیی لازم برای فراز و فرود هواپیماها را ندارد و این چنین مسافران بین زمین و آسمان دچار رعب و وحشت و در نهایت بر روی زمین نیز دچار سرگردانی می‌شوند.

موشی مشاءزمینی مدیرکل فرودگاه‌های مازندران، در این‌باره گفت: قرار است پرواز مشهد در فرودگاه ساری بنشیند و مسافران را با پروازی دیگر به نوشهر انتقال دهد.

وی دلیل تأخیر به‌وجودآمده در این پرواز را شرایط نامساعد جوی عنوان کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری