کد خبر: 15955

بررسی‌ها نشان می‌دهند که موارد بروز کمردرد در بین افراد جامعه، ارتباط قابل ملاحظه‌ای با ناراحتی‌های روحی و روانی به ویژه استرس و افسردگی دارد.

به گزارش قم خبر به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمد تکبیری دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: درصد بالایی از مردم دچار کمردردهای ناتوان کننده یا ایجاد کننده مشکلات حرکتی هستند و اغلب آن‌ها در نتیجه روش‌های نادرست زندگی دچار این مشکل شده‌اند.


وی با بیان این که اختلالات عضلانی و چاقی از مهمترین عوامل بروز کمردرد است، تصریح کرد: البته اختلالات روانی نیز بر بروز کمردرد ممکن است تاثیراتی داشته باشند که این موضوع عموما مورد غفلت واقع می‌شود.

تکبیری تاکید کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهند که موارد بروز کمردرد در بین افراد جامعه، ارتباط قابل ملاحظه‌ای با ناراحتی‌های روحی و روانی به ویژه استرس و افسردگی دارد.

وی یادآور شد: در واقع براساس بررسی‌ها، ابتلا به اختلالات روحی و روانی به ویژه در صورتی که این اختلالات شدید و مداوم باشد، ممکن است خطر ناراحتی‌های مرتبط با ستون فقرات و کمر را افزایش دهد.

تکبیری گفت: کنترل چاقی و اضافه وزن، پرهیز از بلند کردن اجسام سنگین، ورزش منظم، جلوگیری از بروز ضربه و آسیب مستقیم به کمر و ستون فقرات و کنترل بیماری‌های روحی و روانی، از راه‌های اصلی پیشگیری یا کنترل کمر درد است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری