کد خبر: 15952

مدیرکل نظارت و اعتباربخشی درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه مردم گرانی‌های جدید هزینه‌های درمانی را به ۱۶۹۰ گزارش دهند، از اعزام اکپیپ‌های ویژه برای رسیدگی به تخلفات تعرفه‌ای خبر داد و گفت: پول اضافه‌پرداخت بیماران برگردانده می‌شود.

به گزارش قم خبر ، محمدحسین میردهقان در گفت‌وگو با تسنیم، درباره اقدامات دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت برای رسیدگی به تخلفات تعرفه‌ای برخی از مراکز درمانی که هنوز هم تعرفه‌های جدید سال ۹۴ اعلام نشده است، اظهار داشت: هر مرکز درمانی که خارج از تعرفه‌های ۹۳ از بیماران پول اضافی بگیرد مردم باید این تخلف را به سامانه ۱۶۹۰ گزارش دهند.

وی ادامه داد: در این زمینه به تخلف تعرفه‌ای در سامانه ۱۶۹۰ رسیدگی ویژه‌ای صورت می‌پذیرد و تاکنون نیز با برخی از این مراکز برخورد لازم انجام شده است و حتی پول بیماران که اضافی پرداخته بودند به آنان برگردانده شد، البته برخی از این مراکز به‌صورت ناآگاه این کار را کرده بودند و تصورشان این بود که تعرفه‌های سال ۹۴ را باید اعمال کنند.

میردهقان با اعلام "تا ۲ هفته دیگر ابلاغ نهایی تعرفه‌های درمانی سال ۹۴ از طرف دولت را خواهیم داشت" عنوان کرد: در چند روز اخیر اعزام اکیپ‌های رسیدگی به تخلفات تعرفه‌ای در این زمینه صورت پذیرفته است و به تمام معاونت‌های درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور علی الخصوص در تهران برای رسیدگی جدی این مسئله دستور ویژه داده شده است.

مدیرکل نظارت و اعتباربخشی درمان وزارت بهداشت درباره زمان رسیدگی این تخلف در سامانه ۱۶۹۰ خاطرنشان کرد: برای این مسئله تدابیری اتخاذ شده است تا به‌صورت ویژه به این مشکل پرداخته شود، البته آن‌طور که در جامعه مطرح شده است، این مشکل گرفتن پول اضافی براساس تعرفه سال ۹۴ که هنوز نیز اعلام نشده است صورت نپذیرفته است ولی ما به تمام این تخلفات چه در بخش دولتی و چه خصوصی رسیدگی ویژه می‌کنیم.

به گزارش تسنیم مدیرکل نظارت و اعتباربخشی درمان وزارت بهداشت چندی قبل نیز ضمن تکذیب افزایش تعرفه‌ها عنوان کرده بود: هیچ‌گونه افزایش تعرفه‌ای در بخش دولتی و خصوصی در سال جدید نداشتیم، این افزایش باید با در هیأت وزیران تصویب و از طریق وزارت بهداشت ابلاغ شود. بنابراین هیچ مرکز درمانی حق افزایش تعرفه ندارد.

پیشتر نیز محمد آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت عنوان کرده بود که پیشنهاد افزایش حدود ۱۵‌‌درصدی تعرفه‌های پزشکی برای سال ۹۴، اواخر سال گذشته از شورای عالی بیمه به هیأت دولت ارسال شد اما هنوز این تعرفه‌ها در دولت بررسی و تصویب نشده است و در مورد تعرفه‌های پزشکی سال‌۹۴ مصوبه‌ای در دولت نداریم و قرار است در جلسه هیأت دولت پیشنهاد افزایش تعرفه‌های پزشکی که در حدود تورم پیشنهاد شده، بررسی و تصویب شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری