کد خبر: 15754

کامران نجف‌زاده که امسال اجرای ویژه برنامه سال تحویل شبکه دو سیما را برعهده داشت، گفت: از همان ابتدا قرار بر این بود که گفت‌وگوهای چالشی در میان نباشد و بیشتر به مباحث روانشناختی توجه داشتیم.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، کامران نجف‌زاده چهره‌ای آشنا برای مخاطبان تلویزیون است. سال‌هاست او را در بخش‌های مختلف خبری تلویزیون می‌بینیم.از بخش خبری ۲۰:۳۰ گرفته تا صرفا جهت اطلاع و گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو. نجف‌زاده متولد ۲۹ اردیبهشت سال ۵۷ است و از کودکی با مجله کیهان بچه‌‌ها همکاری می‌کرد و طبق نوشته ویکی‌پدیا ۱۸ ساله بود که سردبیری نشریه آرمان را به عهده گرفت.سال ۸۱ به واحد مرکزی خبر پیوست و از سال ۸۴ به‌عنوان گوینده همکاری خود را با بخش خبری ۲۰:۳۰ شروع کرد. در کنار همه این‌ فعالیت‌ها، نجف‌زاده نوروز امسال اجرای برنامه تحویل سال شبکه دو را به عهده داشت. برنامه‌ای که «بهار در خانه است» نام داشت و حدود ١٠ ساعت پخش شد و نجف‌زاده در این برنامه با مهمانان متعددی از طیف‌های مختلف گفت‌وگو کرد.


نجف‌زاده درباره اجرای این برنامه در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس گفت: چند روز مانده به عید از طرف تهیه‌کننده اجرای این برنامه به من پیشنهاد شد. ابتدا دو دل بودم که این کار را قبول کنم یا نه اما بعد به این نتیجه رسیدم که تجربه جدیدی است و قرار است طی ۱۲ ساعت برنامه زنده با آدم‌های مختلف مصاحبه شود. همین فضای جدید باعث شد متقاعد شوم و اجرای «بهار در خانه است» را بپذیرم.

وی در پاسخ به این سوال که شما را بیشتر به‌عنوان یک چهره سیاسی که گویندگی بخش‌های مختلف خبری را به عهده دارد، می‌شناسیم فکر می‌کنید چرا اجرای یک برنامه زنده و مناسبتی را به شما پیشنهاد دادند؟، عنوان داشت: شاید به این دلیل که من فعالیت‌های اجتماعی هم دارم، تاکنون چند مجموعه مستند با رویکرد اجتماعی ساخته‌ام و سفیر بهزیستی نیز هستم. همه اینها آقای رضوی تهیه‌کننده برنامه را متقاعد کرده که اجرای برنامه تحویل سال را به من پیشنهاد دهد.

نجف‌زاده همچنین در پاسخ به اینکه در این برنامه با مهمانان زیادی از طیف‌‌های مختلف گفت‌وگو کردید، چقدر در انتخاب مهمانان دخیل بودید و چند نفر از آنها را شما دعوت کردید؟، تصریح کرد: پیش از ورود من گروهی کاملا حرفه‌ای مهمانان را برای حضور در برنامه انتخاب می‌کردند و من هم تا جایی که توانستم به آنها کمک کردم، برخی از آنها را هم خودم به برنامه دعوت کردم که از میان آنها می‌توانم به آقایان محمدجواد ظریف، سیدمحمد غرضی، مجتبی محرمی، احمدرضا عابد‌زاده، جواد گلپایگانی ( آقاتقی) و جلال مقامی اشاره کنم.در کل گروه تولید بهار در خانه است، گروهی همدل، همراه و خوش‌فکر بود که همه اینها باعث شد بتوانیم مهمانان خوبی را به برنامه دعوت کنیم و فضای متنوعی به کار بدهیم.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که معمولا رسم است به مهمانانی که به برنامه‌هایی مانند برنامه‌های تحویل سال دعوت می‌شوند مبالغ زیادی پرداخت می‌شود، آیا شما هم برای حضور مهمانان در برنامه اینجا خانه است از این روش استفاده کردید؟، گفت: خیر، هدیه‌ای خیلی کوچک به رسم یادبود به مهمانان تقدیم می‌کردیم و به هیچ عنوان مثل دیگر برنامه‌های مشابه به مهمانان پول زیاد و یا هدیه گرانقیمت داده نشد.

این مجری تلویزیون درباره رویکرد مصاحبه با مهمانان و طراحی نقشه راه نیز توضیح داد: از همان ابتدا تکلیفمان را مشخص کردیم که قرار نیست مصاحبه‌های چالشی باشد و رویکردمان به اصطلاح شبیه صرفا جهت اطلاع باشد. تصمیم داشتیم سوالات صمیمی و بیشتر درباره عید و خاطره‌انگیز باشد. البته برای ایجاد تنوع سوالات روان‌شناختی و جامعه‌شناسی هم از مهمانان می‌پرسیدم، مثلا به آنها می‌گفتم محتویات جیب خود را خالی کند و یا اگر الان استودیو آتش بگیرد و یک بچه گربه هم اینجا باشد او به فکر نجات جان خود خواهد بود و یا تلاش می‌کند که بچه گربه را نجات دهد!

وی همچنین در پاسخ به این که آیا تصمیم دارید اجرای چنین برنامه‌هایی را باز هم تجربه کنید؟، گفت: تجربه تازه‌ای بود و بعد از آن پیشنهادات جدیدی در این زمینه داشته‌‌ام اما هنوز درباره آنها تصمیم نگرفته‌ام. بزودی پخش صرفا جهت اطلاع آغاز می‌شود و با گفت‌وگوی ویژه‌خبری هم همکاری می‌کنم.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری