کد خبر: 15752

شهید جمال اسدزاده در یادداشت‌هایش به ۵ دلیل به عنوان دلایل حضورش در جبهه اشاره کرده است.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، شهید جمال اسدزاده در سال ۱۳۴۵ در خانواده‌ای متدین در سلماس متولد شد؛ در ایام جوانی فردی متعهد، دلسوز و با ایمان بود که در جریان شکل‌گیری انقلاب اسلامی با بینشی که از اسلام داشت به همراهی و همیاری مردم کوشید که در همین جریان زخمی شد.


او در سن ۸ سالگی، پدر خود را از دست داد و طعم تلخ یتیمی را چشید؛ وی پس از گذراندن تحصیلات متوسطه‌اش پس از یک سال، در کنکور سراسری شرکت کرد و در رشته امور تربیتی در تربیت معلم شهید رجایی تهران قبول شد و پس از فارغ‌التحصیل شدن بنا به تکلیف شرعی در جبهه‌های حق علیه باطل در منطقه شلمچه به دفاع از کیان میهن اسلامی پرداخت.
 


او باید از برادر و خواهر و مادر خود مراقبت می‌کرد چرا که سرپرست خانواده خویش نیز بود اما دلایل حضور خود در جبهه‌ را در یادداشت‌هایش چنین عنوان کرده است:

۱- احساس تکلیف شرعی
۲- لبیک به ندای رهبر کبیر انقلاب
۳- حفظ آبرو و حیثیت میهن اسلامی
۴- پشتیبانی از ولایت فقیه
۵- برپایی حکومت عدل الهی و برپا داشتن پرچم لااله‌الاالله در دنیا

جمال اسدزاده ۲۵ دی ماه سال ۶۵ در شلمچه به شهادت رسید.

وصیت نامه شهید:

من از درگاه خداوند خجالت می‌کشم که وصیت‌نامه می‌نویسم زیرا بنده ای مثل من چه می‌تواند برای گفتن داشته باشد. از خداوند متعال خواستارم که مرا ببخشد گرچه می‌ترسم این دنیای زودگذر را وداع کنم به همین خاطر اگر چه بدی و بی احترامی به شما و تمامی عزیزان کرده‌ام، خواستارم که مرا به بزرگی خود ببخشید. من از همه حلالیت می‌طلبم و شما را به خدا می‌سپارم. خدانگهدار.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری