کد خبر: 15734

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از احتمال افزایش نرخ بلیت ورودی موزه‌ها پس از پایان تعطیلات نوروزی امسال خبر داد.

به گزارش قم خبر به نقل از ایسنا، یکم اسفند ماه سال ۹۱ بود که با بخشنامه‌ی اداره کل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی‌ سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، بلیت موزه‌های زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با قیمت جدیدی که حدود یک‌ماه قبل از آن مصوب شده بود، تغییر کرد.


در آن زمان به گفته‌ یحیی رحمتی، سرپرست وقت اداره کل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی، سقف افزایش قیمت بلیت برای موزه‌ها ۵۰۰ تومان بود و قبل از این اقدام، افزایش قیمت ورودی برخی موزه‌ها به ۱۰۰ تومان می‌رسید.

در حال حاضر و قبل از نوروز ۹۴ بار دیگر از سوی معاونت میراث فرهنگی خبر رسید که قرار است در صورت تصویب قیمت بلیت ورودی موزه‌های زیرنظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری افزایش یابد.

محمد حسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در آخرین روزهای سال گذشته، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اعلام این خبر گفت: نرخ بلیت ورودی موزه‌ها تا پایان نوروز ۹۴ به قیمت کنونی باقی می‌ماند،‌ اما پس از آن باید افزایش پیدا کند.

او تاکید کرد:‌ تا کنون نیز چند نرخ در این زمینه به شورای معاونان پیشنهاد داد‌ه‌ایم و به یک جمع‌بندی رسیده‌ایم، در سال جدید پس از برگزاری یک جلسه‌ی دیگر، نرخ تصویب شده به کمیسیون اقتصاد فرستاده می‌شود تا پس از تایید، تصویب شود و در نهایت نتیجه‌ی نهایی در آن زمان اعلام می‌شود.

به گزارش ایسنا، از اسفند سال ۹۱ براساس بخشنامه‌ی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هزینه‌ی ورودی به کاخ موزه‌ها و مجموعه‌های جهانی مانند گلستان،‌ نیاوران و سعد آباد برای گردشگران داخلی دو هزار تومان و برای گردشگران خارجی ۱۵ هزار تومان است. همچنین هزینه‌ی بازدید از هر موزه برای گردشگران داخلی هزار تومان و برای گردشگران خارجی پنج هزار تومان است.

همچنین هزینه‌ی ورودی به موزه‌ی ملی ایران به عنوان «موزه‌ی مادر» برای گردشگران داخلی ۲۰۰۰ تومان و برای گردشگران خارجی ۱۵ هزار تومان است. بلیت ورودی دیگر موزه‌های زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برای گردشگران داخلی ۱۵۰۰ تومان و برای گردشگران خارجی ۱۰ هزار تومان است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری