کد خبر: 15663

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور توضیحاتی درباره استفاده از دستگاه‌های جدید CPR‌‌ در کشور عنوان کرد.

به گزارش قم خبر ، امین صابری‌نیا در گفت‌وگو با تسنیم، درباره اینکه آیا اورژانس برنامه‌ای برای استفاده و بهره گیری از دستگاه‌های جدید CPR بدون نیاز به نیروی انسانی دارد، اظهار داشت: هنوز خیلی چنین تکنولوژی‌های در کشور مطرح نیست، زیرا وقتی در مباحث CPR‌ها در سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ را مطالعه می‌کنیم باز هم ‌به توانمندی نیروی انسانی توجه می‌شود.

صابری‌نیا ادامه داد: البته وسایلی طراحی شده است که روی قلب و شکم فشار می‌آورند ولی تایم و زمانی که می‌خواهد برای وصل این دستگاه‌های به‌ کار گرفته شود به عنوان زمان هدر رفته برای نجات فرد از بین می‌رود، بنابراین بسیار نمی‌توان به این وسایل نسبت به خدمت، تلاش و فکری که یک نیروی انسانی می‌تواند انجام دهد، اتکا کرد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور عنوان کرد: در تمام اورژانس‌های پیش بیمارستانی دنیا نیز بیشتر نگاها با انسان و بهره گیری از نیروی انسانی است که تبحر لازم را برای خدمت داشته باشند.

صابری‌نیا در توضیح اینکه ولی تعدادی از این دستگاه‌های وارد کشور شده است، خاطرنشان کرد: در تمام دنیا چنین دستگاه‌های آمده است، ولی اینکه این دستگاه‌ها با توجه به توانایی‌شان و زمان بهره‌گیری‌شان آیا به نفع بیمار است یا خیر؛ باید یک مقدار کار تحقیقاتی بیشتری شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری