کد خبر: 15653

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو، از راه اندازی سامانه ردیابی و رهگیری کالاهای سلامت محور در حوزه دارو و غذا، به عنوان مهمترین برنامه این سازمان در سال جاری نام برد.

به گزارش قم خبر ، دکتر رسول دیناروند در گفتگو با مهر، به موضوع داروهای تقلبی و قاچاق اشاره کرد و افزود: متاسفانه وجود داروهای قاچاق و تقلبی، یکی از مشکلات و چالش های پیش روی حوزه سلامت است که می بایست تا حد امکان با آن برخورد کرد.


وی، راه اندازی سامانه رد یابی و رهگیری کالاهای سلامت محور در حوزه غذا و دارو را مهمترین برنامه سازمان غذا و دارو دانست و گفت: راه اندازی این سامانه در سال گذشته کلید خورد و امسال اجرایی خواهد شد.

دیناروند توضیح داد که با راه اندازی این سامانه، تمامی فرآیندهای صدور مجوز تولید، واردات و... به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد و همین مسئله باعث شد تا جلوی بسیاری از تخلفات اداری گرفته شود.

معاون وزیر بهداشت همچنین از شناسایی آلاینده ها و تقلبات غذایی از طریق این سامانه خبر داد و گفت: وجود کد رهگیری بر روی تمامی کالاهای سلامت محور، از توزیع و عرضه کالای قاچاق و تقلبی در بازار داخلی کشور جلوگیری می کند.

وی با اشاره به سودآور بودن داروهای تقلبی و قاچاق، تاکید کرد: متاسفانه داروی قاچاق و تقلبی وجود دارد و نمی توان آن را منکر شد.

رئیس سازمان غذا و دارو، اظهارداشت: نظارت های وزارت بهداشت در سال جاری به مراتب قوی تر از گذشته خواهد بود و اجازه نخواهیم داد که محصولات و کالاهای تقلبی و قاچاق وارد مراکز درمانی شوند.

به گفته دیناروند، برنامه رهگیری و ردیابی این سامانه شامل تجهیزات پزشکی هم می شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری