کد خبر: 15615

رییس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی‌فروشی و کافه قنادی تهران از احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰درصدی قیمت انواع شیرینی های پرمصرف از ماه اردیبهشت خبر داد.

به گزارش قم خبر ، علی بهرمند در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: نرخ‌های جدید شیرینی که با توجه به آنالیز هزینه توسط کارشناسان مربوطه انجام شده،‌ از اردیبشهت ماه اجرایی می شود.


به گفته او در تعیین قیمت بحث افزایش حقوق کارگران، افزایش هزینه‌های جانبی مانند هزینه آب، برق، گاز و حامل های انرژی و دیگر هزینه ها در نظر گرفته شده که بر این اساس افزایش حدود ۱۵ تا ۲۰ درصدی خواهیم داشت.

وی گفت: این افزایش نرخ شامل شیرینی‌های تر، زبان، پاپیون، گل محمدی، برنجی و کیک یزدی می‌شود.

رییس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی‌فروشی و کافه قنادی تهران با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم شیرینی در قنادی‌های درجه یک ۳۰۰ تومان گران‌تر از قنادی‌های درجه دو است، یادآور شد: در حال حاضر هر کیلوگرم شیرینی تر در قنادی‌های درجه یک به قیمت ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان، شیرینی زبان و پاپیون ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان و شیرینی گل محمدی ۹۶۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

وی با بیان اینکه هر کیلوگرم کیک یزدی در قنادی های درجه یک ۸۰۰۰ تومان و شیرینی برنجی ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان فروخته می‌شود، گفت: بیشترین حجم خرید شیرینی در ایام نوروز مربوط به شیرینی‌های ریز و شیرینی‌هایی بود که از طراحی نو و تازه برخوردار بودند و به طور کلی شیرینی های خشک تقاضای بیشتری داشتند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری