کد خبر: 15305

یک کارشناس سازمان هواشناسی از وزش باد شدید امروز در جنوب تهران خبر داد و گفت: هوای تهران فردا ۵ درجه سرد می‌شود.

به گزارش قم خبر، فریبا گودرزی در گفت‌و‌گو با تسنیم در خصوص آخرین وضعیت هوای کشور اظهار داشت: امروز شاهد بارندگی در شمال شرق، شرق و سواحل دریای خزر، ارتفاعات دامنه‌های البرز و جنوب کشور رخ می‌دهد و به صورت پراکنده در شمال غرب بارش باران و در نواحی کوهستانی نیز بارش برف پیش‌بینی شده است.


وی ادامه داد: امروز شاهد مه آلود شدن و وزش باد در جاده‌های کوهستانی استان‌های مازندران، جنوب تهران، سمنان، قم،گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، جنوب یزد و شرق کرمان هستیم، بنابراین توصیه می‌شود برای جلوگیری از مخاطرات ناشی از وزش باد و مه آلود بودن، مسافران تمهیدات لازم را در نظرگیرند.

این کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه امروز در جنوب شرق، شرق و شمال شرق شاهد وزش باد شدید و محسوس هستیم، گفت: سردترین نقطه کشور امروز کردستان با دمای ۷ درجه زیر صفر و گرمترین نقطه بندرعباس با ۳۲ درجه سانتی‌گراد است.

گودرزی با بیان اینکه آب‌های خلیج فارس و دریای خزر امروز و فردا مواج است، افزود:طی ۲۴ ساعت آینده در نیمه شمالی، شمال شرق و تهران تهران کاهش دما از ۴ تا ۶ درجه رخ می‌دهد.

وی در خصوص وضعیت هوای تهران اظهار داشت: امروز در جنوب تهران وزش باد شدید خواهیم داست. همچنین کاهش ۵ درجه‌ای‌ دما فردا برای پایتخت پیش‌‌بینی شده است ولی تا چهارشنبه با موج جدید بارشی، بارندگی برای تهران نداریم.

این کارشناس سازمان هواشناسی بیان کرد: آسمان تهران امروز نیمه ابری و در برخی ساعات همراه با رگبار و رعد و برق پیش‌بینی شده است و در ارتفاعات و شمال تهران نیز وزش باد و بارندگی داریم.

گودرزی بیان کرد: طی سه روز آینده هوای نیمه شمالی کشور( گیلان، مازندارن و گلستان) سرد می‌شود و در این مناطق بارندگی داریم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری