کد خبر: 15302

بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی بارش برف و باران همچنان در استان‌های مختلف ادامه دارد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، رئیس پلیس راه راهور ناجا از تداوم بارش برف و باران در ۱۲ استان کشور خبر داد و گفت: ترافیک چالوس و هراز نیمه سنگین است.

سرهنگ حمیدی با اشاره به آخرین وضعیت ترافیک محورهای کشور گفت: برابر آخرین اخبار دریافتی تا ساعت ۷:۳۰ در محور کرج - چالوس (از ابتدای محور) و در استان مازندران (محور هراز) به صورت مقطعی نیمه سنگین است.

رئیس پلیس راه راهور ناجا با اشاره به آخرین وضعیت جوی جاده‌ها گفت: برابر آخرین اخبار دریافتی تا ساعت ۷:۳۰ در استان‌های آذربایجان شرقی (محورهای مرند ـ تبریز و جلفا ـ مرند)، اردبیل (محور اسالم ـ خلخال)، ایلام (محور ایلام ـ سرابله)، کردستان (محورهای سنندج ـ همدان، سنندج ـ کرمانشاه و سنندج ـ مریوان)، کرمانشاه (محورهای روانسر ـ پاوه و کرمانشاه ـ سقز) بارش برف گزارش شده است.

وی تصریح کرد: در عین حال در استان‌های چهارمحال و بختیاری، سمنان، خراسان شمالی، مازندران، گلستان (اکثر محورها)، همدان (محورهای کرمانشاه ـ همدان و همدان ـ ملایر) و تهران شرق (محور فیروزکوه) بارش باران گزارش شده است.

حمیدی با اشاره به اخطاریه سازمان هواشناسی کشور گفت: بر این اساس به دلیل بارش برف و مه آلود بودن، اختلال تردد جاده‌های کوهستانی در استان‌های مازندران، تهران، سمنان، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود که با توجه به وزش باد شدید در برخی نقاط با کولاک برف همراه خواهد بود.

وی تصریح کرد: همچنین در این مدت در استان‌های سمنان، یزد، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، قم، شرق استان کرمان و جنوب استان تهران وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

رئیس پلیس راه راهور ناجا با هشدار به رانندگان مبنی بر رعایت سرعت مطمئنه و عدم سبقت غیرمجاز گفت: در زمان بارندگی به دلیل سر خوردگی خودرو، شتاب آن تغییر می‌کند و همین امر موجب می‌شود که راننده و سرنشینان در معرض خطر تصادف قرار بگیرند و از سوی دیگر رانندگان باید حتماً فاصله طولی را رعایت کنند.

وی تأکید کرد: بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی بارش برف و باران همچنان در استان‌های مختلف ادامه دارد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری