کد خبر: 15286

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر طی اطلاعیه ای ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن نوروز ۹۴ به مسافران نوروزی، توصیه هایی را برای رفاه حال مسافران اعلام کرد.

به گزارش قم خبر به نقل از پایگاه خبری پلیس، در این اطلاعیه با توجه به شرایط ناپایدار جوی و بارندگی در مناطق مختلف کشور از هموطنان خواسته شد تا قبل از سفر نسبت به برنامه ریزی و انتخاب مقصد سفر و محل اقامت خود اقدام کنند و ضمن بررسی فنی وسایل نقلیه، نسبت به مجهز بودن آن به امکانات و تجهیزات مکانیکی مورد نیاز در شرایط خاص اطمینان حاصل کنند.

براساس این اطلاعیه ، با توجه به لغزنده بودن بیشتر معابر و جاده های کشور از رانندگان عزیز تقاضا شده، نهایت دقت و هوشیاری را در هنگام رانندگی به کار گیرند و با پلیس راهور ناجا و مأموران راهداری همکاری لازم را به عمل آورند و از توقف های غیرضروری در حاشیه جاده ها، اطراف رودخانه ها و سایر نقاط که موجب ترافیک می شود، خودداری کنند.

برپایه این اطلاعیه ، مسافران و گردشگران می توانند پیش از عزیمت به سفر، اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق شماره تلفن سراسری ۰۹۶۲۹ کسب کنند، این سامانه به صورت ۲۴ ساعته ضمن معرفی جاذبه های گردشگری، آماده پاسخگویی به شکایات، انتقادات و پیشنهادات هموطنان گرامی است.

همچنین هموطنان می توانند از طریق سامانه های اطلاع رسانی و اطلاعیه های ستاد مرکزی که از رسانه ها پخش می شود، از برنامه­ های فرهنگی تدارک شده توسط دستگاه های عضو ستادهای اجرایی خدمات سفر استانها شامل بازارچه های خیریه و نمایشگاه های هنرهای سنتی، مذهبی و آیینی اطلاع لازم را کسب نمایند.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری