کد خبر: 15280

قم خبر گزارش می دهد/

هیئت دو و میدانی قم با کسب ۴۶ مدال از مسابقات مختلف منطقه‌ای، کشوری و بین المللی به کار خود در سال ۹۳ پایان داد تا با این آمار قابل توجه یکی از هیئت‌های موفق ورزشی قم باشد.

به گزارش قم خبر، سال ۹۳ برای دو و میدانی قم سالی پرافتخار و توام با مدال‌های رنگارنگ بود به طوری که این موفقیت‌ها، دو و میدانی قم را در زمره یکی از موفق‌ترین هیئت‌های استان قم قرار داد.

دو و میدانی قم در سال ۹۳ در مسابقات منطقه‌ای کشور ۱۲ مدال به دست آورد که سهم پسران دو و میدانی کار قم ۹ مدال و سهم دختران دو و میدانی کار قمی ۳ مدال بود.

در مسابقات قهرمانی کشور نیز مردان دو و میدانی کار قم موفق به کسب ۲۱ مدال رنگارنگ شدند تا در جمع برترین‌های ورزش قم قرار گیرند و دختران دو و میدانی کار نیز ۵ مدال با ارزش و کم نظیر را به دست آوردند.

در بخش بین المللی نیز دو و میدانی قم به لطف درخشش محسن ربانی و دیگر چهره‌های بین المللی موفق به کسب ۸ مدال شد تا جمع مدال‌های دو و میدانی قم به ۴۶ مدال برسد.

مدال‌های بین المللی؛ از ربانی تا سبب کار

در بین ۸ مدال کسب شده دو و میدانی قم در سال ۹۳، محسن ربانی درخشان‌ترین نقش را ایفا کرد چنان که وی موفق شد بیش از نیمی از این تعداد مدال را به دست آورد گرچه هیچ یک از مدال‌های ربانی و در مجموع دو و میدانی قم به استثنای مدال محمد سبب کار در تورنمنتهای رسمی به دست نیامد.

محسن ربانی در مسابقات بین المللی قزاقستان در پرش با نیزه به مدال طلا دست پیدا کرد و سپس با حضور در اردوی آماده سازی بلاروس و حضور در مسابقات بین المللی این کشور با کسب ۲ مدال طلا و یک نقره به کار خود پایان داد.

محمد سبب کار دو و میدانی جوان و خوش آتیه قمی نیز در مسابقات قهرمانی آسیا در چین تایپه در ماده ۴ در ۴۰۰ متر ا